UWP Community Toolkit wkrótce jako Windows Community Toolkit

UWP Community Toolkit wkrótce jako Windows Community Toolkit

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:20
03.05.2018
0 komentarzy
820 wyświetleń

UWP Community Toolkit to powstały w 2016 roku projekt wspomagający deweloperów w tworzeniu aplikacji UWP. Zawiera kilka udogodnień (funkcje pomocnicze, własne kontrolki i usługi dla aplikacji), które upraszczają lub demonstrują typowe praktyki deweloperskie. Chodzi także o zminimalizowanie objętości kodu do własnoręcznego napisania. Po wielu aktualizacjach Microsoft zapowiada, że ta najbliższa zmieni nazwę pakietu na Windows Community Toolkit.

Windows Community Toolkit

Toolkit został udostępniony po raz pierwszy półtora roku temu i zawierał 26 różnych funkcjonalności. Od tego czasu otrzymał pięć nowych pakietów w dziewięciu wydaniach, a każdy z nich zawierał nowe kontrolki, funkcje pomocnicze, usługi, rozszerzenia, modele obiektów i nie tylko. Spora część zawartości pochodzi bezpośrednio od społeczności, jako że UWP Community Toolkit od początku stawiał na open source. Dziś na jego pokładzie znajduje się ponad setka funkcjonalności.

"Na początku, gdy wypuściliśmy UWP Community Toolkit, otrzymaliśmy feedback, że deweloperzy chcieliby współdzielić jego komponenty z innymi frameworkami, takimi jak WPF, WinForms, Xamarin, .NET Core i innymi. W v2.0 z pomocą społeczności zidentyfikowaliśmy komponenty, które mogą być wyciągnięte poza nawias z bibliotek .NET Standard, i stworzyliśmy nowe pakiety .NET Standard, dzięki czemu więcej deweloperów mogło czerpać korzyści z pracy społeczności - i wielu tak właśnie zrobiło. Wiele usług, helperów i parserów jest dziś międzyplatformowych i mogą być używane gdziekolwiek - i pracujemy, by umożliwić to kolejnym" - pisze Nikola Metulev, Senior Program Manager w Windows Developer Team.

Windows Community Toolkit

Pozostaje jeszcze pytanie, dlaczego Microsoft zrezygnował z "UWP" w nazwie i zastąpił je "Windows". Metulev wyjaśnia, że "nowa nazwa odzwierciedla zwiększone skupienie i większą inkluzywność wszystkich deweloperów Windows". Ze wszystkimi funkcjonalnościami toolkitu można się zapoznać w przyjaznej aplikacji UWP Community Toolkit Sample App, która prawdopodobnie także zmieni wkrótce nazwę.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/buildingapps/2018/05/02/announcing-a-new-name-for-the-uwp-community-toolkit-windows-community-toolkit/

Polecamy również w kategorii Microsoft .NET

Komentarze

Skomentuj

Autor