U.S. Air Force przenosi 776 tysięcy użytkowników do Office 365

U.S. Air Force przenosi 776 tysięcy użytkowników do Office 365

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:59
21.09.2017
1 komentarz
2151 wyświetlenie

Dwa lata temu U.S. Air Force w partnerstwie z Defense Logistics Agency (DLA) zapowiedziały migrację sporej liczby stanowisk do Office 365 w specjalnej wersji dedykowanej dla Departamentu Obrony. Według planu oznaczało to dla Office 365 ponad 100 tysięcy nowych użytkowników. Amerykańskie siły powietrzne rozwijają teraz kontrakt z Microsoft, a liczba nowych stanowisk przyprawia o zawrót głowy.

U.S. Air Force podpisał z Microsoft nowy pięcioletni kontrakt opiewający na sumę 1 miliarda dolarów. W efekcie do Office 365 przeniesionych zostanie 776 tysięcy użytkowników. Jest to jak dotąd największy w historii kontrakt federalny, jeśli chodzi o zunifikowaną komunikację i współpracę w chmurze. Przejście na Office 365 ma poprawić efektywność i sprawność U.S. Air Force, a także zredukować koszty utrzymania. Za organizację przedsięwzięcia odpowiadać będzie Dell EMC Consulting Services - jeden z liderów w migracjach na skalę przedsiębiorstwa. Firma posiada bogate doświadczenie w usługach i metodologiach Microsoft.

Office 365

"Air Force, podobnie jak Defense Logistics Agency (DLA), zdaje sobie sprawę, że Microsoft oferuje bezpieczną technologię w chmurze, która pomaga dostarczyć usługi produktywne i przeznaczone do współpracy, które spełniają potrzeby pracowników Służb. W ramach tego wdrożenia, które rozpocznie się w nowym rządowym roku fiskalnym, Air Force zyska dostęp do bezpiecznego e-maila, kalendarza, Office Web Applications, Skype dla Firm i innych ważnych narzędzi do współpracy, pomagających agencji łatwiej komunikować się z aktywnym, cywilnym i rezerwowym personelem, i przejść na skonsolidowaną platformę mobilną i komunikacyjną. Co istotne, Air Force spodziewa się, że migracja ta pomoże zoptymalizować krytyczne zasoby, by lepiej pełniły swoją misję w zaufanym środowisku chmurowym" - brzmiało uzasadnienie pierwszej fali migracji amerykańskich sił powietrznych do Office 365.

"Kontrakt CHES rozszerza możliwości współpracy wewnątrz orgranizacji w Air Force. Nie tylko dostarczamy bezpiecznego rozwiązania produktywnego, ale też uwalniamy zasoby, dzięki czemu nasi żołnieże mogą skupić się na krytycznych zadaniach misji" - dodaje Leigh Madden, General Manager działu Defense w Microsoft.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/u-s-air-force-migrate-776000-users-microsoft-offie-365/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

  • KosmoRekin 21:32 21.09.2017

    Niech jeszcze wojskowym wcisną do komunikowania się smartfony Lumia i będzie fajnie :)

Skomentuj

Autor