U.S. Air Force przechodzi w całości na Windows 10

U.S. Air Force przechodzi w całości na Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
01:25
16.02.2018
6 komentarzy
1257 wyświetleń

Przejście do nowszych systemów operacyjnych często bywa dla organizacji publicznych kłopotliwe, ale w przypadku amerykańskich sił powietrznych większym kłopotem będzie pozostanie przy systemach przestarzałych. Zgodnie z zaleceniem Departamentu Obrony U.S. Air Force musi ukończyć migrację swoich maszyn do Windows 10 przed 31 marca 2018 r. Urządzenia, które nie zostaną zaktualizowane w terminie, utracą dostęp do sieci.

U.S. Air Force - Windows 10

Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych w swoim biuletynie poinformowały, że "migracja do Windows 10 ma kluczowe znaczenie dla gotowości Sił Powietrznych". Ponadto z punktu widzenia Air Force system "wprowadza szereg nowych funkcji bezpieczeństwa, co czyni go najbezpieczniejszą jak dotąd wersją Windows" Niezbędne dla sukcesu Sił Powietrznych są również wsparcie i dostępność, jakie Windows 10 gwarantuje na poziomie komunikacyjnym. W porównaniu do wcześniejszych wersji systemu funkcje bezpieczeństwa w Windows 10 pozwalają na szybsze instalowanie poprawek oprogramowania i posiadają mechanizmy przeciwdziałania cyber-intruzom, dzięki czemu sieci są bezpieczniejsze. "Będzie to miało pozytywny wpływ na bezpieczeństwo w zakresie ochrony DoD [Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych] i specjalnych programów dostępu, systemów misji, jak również systemów strategicznych, taktycznych, badań, rozwoju, testowania i oceny" - dodają amerykańscy lotnicy. Biuletyn opatrzono taką oto infografiką:

U.S. Air Force - Windows 10

Jako że Windows 10 nie jest kompatybilny z wieloma systemami znajdującymi się obecnie na wyposażeniu U.S. Air Force, konieczna będzie wymiana sporych ilości sprzętu komputerowego. Nie jest do końca jasne, jaki odsetek komputerów trafi do utylizacji, ani jaki dokładnie sprzęt zostanie wymieniony. Biuletyn zaleca jednak użytkownikom, by ręcznie wykonywali kopie zapasowe danych na współdzielonych dyskach lub nośnikach DVD, utworzyli listy specyficznego oprogramowania i sprzętu, które będą potrzebne do zainstalowania przez techników, oraz zachowanie cierpliwości, jako że upgrade może potrwać 1-2 godziny.

Amerykańskie lotnictwo widzi w migracji do Windows 10 długoterminowe korzyści w postaci nie tylko lepszej obrony Sił Powietrznych przed zagrożeniami cybernetycznymi, ale też na "posiadaniu niezawodnego i sprawnego komputera do wykonania misji". Przypomnijmy jeszcze, że przed trzema laty U.S. Air Force zapowiedział migrację sporej liczby stanowisk do Office 365, a w zeszłym roku podpisał z Microsoft nowy, pięcioletni kontrakt opiewający na sumę 1 miliarda dolarów, w ramach którego 776 tysięcy użytkowników przeniesie się do Office 365.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.edwards.af.mil/News/Article/1443008/af-upgrades-to-windows-10/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

 • Koolo 09:49 16.02.2018

  Oby wróg nie zaatakował podczas przymusowej aktualizacji ...

 • terminator 10:00 16.02.2018

  windows 10 dla urzędów państwowych jest wspierany wyższym poziomem bezpieczeństwa ale komputery z windows 10 dla użytkowników domowych nie zapewniają większego bezpieczeństwa, windows 10 wersja home w przyszłości będzie pokazywał reklamy, pisanie jaki to windows 10 jest bezpieczny to reklama nowej kiełbasy politycznej, jest za darmo i do d..py

 • Amadeusz Labuda 10:04 16.02.2018

  Zawsze jest szansa, że Windows 10 jest tylko przystankiem na drodze do stworzenia nowego systemu, ostatecznego - po prostu Windows, bez żadnych dopisków. Znając życie będzie dostępny również dla zwykłych użytkowników, jednak tylko na zasadach płatnej subskrypcji. Pożyjemy, zobaczymy.

 • Krzysztof Sulikowski 13:27 16.02.2018

  "komputery z windows 10 dla użytkowników domowych nie zapewniają większego bezpieczeństwa" <a href="/Aktualnosci/21652,Windows-10-znacznie-bezpieczniejszy-od-Siodemki.aspx"><strong>zestawienia zabezpieczeń w Windows 7 i Windows 10</strong></a> zdają się temu przeczyć

 • prezydent 14:43 18.02.2018

  windows 10 porównując do windows 7 to 10 jest lepiej zabezpieczona ale porównaj sobie zabezpieczenia windows vista z windows 7 to nawet windows vista rozwala windows 7, windows 7 jest okrojony z najlepszych elementów żeby dzieciakom stare komputery nie zawieszały się

 • Krzysztof Sulikowski 16:45 18.02.2018

  Vista była trochę niewydarzoną Siódemką, ale wizualnie jak na swoje czasy była sporym progresem.

Skomentuj

Autor