Menu kategorii
 • Tworzenie wycinków ekranu

  Tworzenie wycinków ekranu

   Paweł Bogaliński
  Paweł Bogaliński
  00:00
  31.07.2006
  15354 wyświetlenia

  Microsoft Office OneNote 2007 w porównaniu ze swoją poprzednią wersją, zostało wzbogacone w ciekawe i bardzo przydatne narzędzie. Jest to Wycinek ekranu. Za jego pomocą możemy wykonać zrzuty ekranowe dowolnego, wybranego przez nas obszaru. Podczas pracy z inną aplikacją bez problemu możemy skopiować to co widzimy na ekranie np. w przeglądarce internetowej. Wykonane w ten sposób zrzuty mogą się szczególnie przydać podczas przygotowywania planu wycieczki, przeszukiwania Internetu bądź chociażby przygotowywania takiego rodzaju porady jak ta.

  Aby wykonać Wycinek ekranu wystarczy podczas pracy z innym programem skorzystać ze skrótu: [Windows + S]. Jeżeli chcemy zrobić rzut naszej ulubionej strony internetowej, to w otwartej przeglądarce przyciskamy kombinację klawiszy, lub klikamy prawym przyciskiem na ikonę OneNote znajdującą się w pasku systemowym i wybieramy Utwórz wycinek ekranu.

  Po chwili cały ekran pokryje się białą półprzezroczystą warstwą.

  Teraz wybieramy część ekranu, której chcemy wykonać zrzut. Klikamy w wybranym miejscu i zaznaczamy odpowiedni prostokąt

  Wszystkie wykonane w ten sposób Wycinki ekranu zostaną automatycznie zapisane w sekcji Niezaszeregowane notatki w OneNote.

  Istnieje także możliwość wykonywania zrzutów podczas pracy z OneNote. Wystarczy wybrać z menu głównego Wstaw, Wycinek ekranu... lub kliknąć na przycisk Wycinek znajdujący się na standardowym pasku narzędzi. Tak wykonane zrzuty zostaną umieszczone na bieżącej stronie, a nie jak we wcześniej przedstawionym przykładzie w sekcji Niezaszeregowane notatki.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii OneNote 2007