Tworzenie kopii zapasowej z plików historii powraca!

Tworzenie kopii zapasowej z plików historii powraca!

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
11:49
26.06.2017
0 komentarzy
1467 wyświetleń

Wraz z pojawianiem się kolejnych kompilacji Windows 10 Insider Preview, w ręce Insiderów oddawane są coraz to nowsze technologie i rozwiązania. Często zdarza się tak, że w celu dodania nowej funkcji do systemu stara musi z niego zniknąć. Sporadycznie wynikają z tego powodu tymczasowe przerwy w dostępie zarówno do pierwowzoru, jak i następcy. Dzieje się tak, gdyż prace nad dodaniem tych bardziej rozbudowanych elementów prowadzone są etapowo. Jeszcze na początku czerwca wydawało się, że taki sam model rozwoju obejmie tworzenie kopii zapasowej z plików historii, jednakże powróciło ono w niezmiennej formie w jednej z ostatnich kompilacji.

Niejasnym jest, dlaczego Microsoft postanowił tymczasowo wyłączyć opisywaną funkcję, zaś sprawa robi się coraz bardziej podejrzana w miarę jej analizowania. Gdyby chociaż najmniejszy jej składnik uległ modyfikacji, można by było zrozumieć całą sytuację, jednakże tworzenie kopii zapasowej tego typu nie zmieniło się zupełnie. Warto przy okazji wspomnieć, że sprawdzony informator, WalkingCat, doszukał się w międzyczasie w plikach systemu okna pop-up obwieszczającego, że tworzenie nowych kopii zapasowych z historii plików nie jest już wspierane. Wygląda to trochę tak, jak gdyby Microsoft rozmyślił się w połowie drogi, wracając do znanego, sprawdzonego rozwiązania zamiast eksperymentować z nowościami.

Tworzenie kopii zapasowej z plików historii

Istnieje oczywiście możliwość, że prace nad nową formą kopii zapasowych nie zostały odwołane, lecz jedynie wstrzymane. Wydaje się również całkiem prawdopodobne, że Microsoft chce poczekać jeszcze z demonstracją tej funkcji do Fall Creators Update, by jeszcze bardziej zachęcić użytkowników do skorzystania z nadchodzącej wielkiej aktualizacji. Na chwilę obecną wszystko pozostanie jednak po staremu - narzędzie do tworzenia kopii zapasowych z historii plików funkcjonuje tak jak kiedyś.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/file-history-backup-returns-windows-10-preview-build-16226?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+wmexperts+%

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor