TwinsOrNot - Sprawdź swoje podobieństwo do wybranej osoby

TwinsOrNot - Sprawdź swoje podobieństwo do wybranej osoby

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
23:44
12.07.2015
3767 wyświetleń

Ciągle słyszysz, że wyglądasz jak ktoś inny, lub że jesteś bardzo podobny do znanego celebryty? Teraz możesz sprawdzić stopień tego podobieństwa, porównując swoje zdjęcie do wybranej osoby w witrynie TwinsOrNot.net.

Zaimplementowany pod powyższym adresem TwinOrNotRobot przyjmuje dwa dowolne zdjęcia, porównuje rozpoznane na nich twarze, a następnie zwraca obliczony stopień podobieństwa między nimi. Brzmi znajomo?

Inspiracją dla tego projektu była ciesząca się ogromną popularnością witryna How-Old.net, pozwalająca określić wiek konkretnej osoby na podstawie przesłanego do usługi zdjęcia. Mimo że przeznaczenie witryny jest nieco inne, zasada działania usługi TwinsOrNot jest bardzo zbliżona do jej pierwowzoru. Sama witryna powstała w ciągu kilku godzin, a jej autorem jest Mat Velloso - jeden z deweloperów w Microsoft. Strona powstała na potrzeby demo prezentowanego podczas jednej z sesji wydarzenia //build/tour, a jej głównym celem była chęć zilustrowania uczestnikom, jak prosta w tworzonej przez nich aplikacji może być implementacja technologii opartych na uczeniu maszynowym.

TwinsOrNotRobot zbudowany został na bazie Projektu Oxford będącego zestawem API, SDK i usług dla deweloperów, umożliwiających im tworzenie bardziej inteligentnych rozwiązań, które w ramach wspomnianego uczenia maszynowego implementują mechanizm rozpoznawania obrazów, mowy i twarzy oraz ułatwiają zrozumienie języka naturalnego.

Jak informuje Microsoft, witryna została niedawno zaktualizowana i oferuje teraz lepszą integrację z wyszukiwarką Bing, co ułatwia poszukiwanie obrazów do porównywania.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Pozostałe aplikacje