Tryb stacjonarny stron testowany w Edge na iOS

Tryb stacjonarny stron testowany w Edge na iOS

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
11:02
08.11.2018
0 komentarzy
232 wyświetlenia

Przeglądarka Edge na iOS otrzymała właśnie nową funkcję, która jest obecnie testowana. Jest to opcja prosta, obecna u konkurencji od dawna i wręcz obowiązkowa. Chodzi o możliwość przeglądania strony w trybie desktopowym. Mobilne wersje stron nie są idealne i czasem to właśnie klasyczna ich wersja jest dużo wygodniejsza w korzystaniu. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę rosnące rozmiary ekranów naszych smartfonów. Mówiąc krótko, mobilna wersja przestaje być jedyną właściwą.

Nowa funkcja jest obecnie testowana w trybie TestFlight i została udostępniona ograniczonej liczbie użytkowników. Po wykryciu i usunięciu wszystkich krytycznych błędów nowa wersja aplikacji zostanie udostępniona dla wszystkich użytkowników sprzętu z iOS. Na Androidzie opcja ta jest już dostępna od jakiegoś czasu. Wystarczy otworzyć menu, klikając ikonkę z trzema kropkami w prawym dolnym rogu, i wybrać opcję Wyświetl witrynę stacjonarną.

Edge ciągle zmaga się z brakiem popularności zarówno na Windows 10, gdzie nota bene jest preinstalowany, jak również na mobilnych platformach. Dodanie takich drobnych, acz wymaganych funkcji tylko delikatnie przybliża przeglądarkę Microsoftu do czołówki, którą stanowi niepodzielnie Google Chrome. Stabilną wersję Edge na iOS można pobrać wprost z iTunes AppStore.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-edge-app-on-ios-to-get-desktop-mobile-site-options-soon

Polecamy również w kategorii Edge

Komentarze

Skomentuj

Autor