Trwają prace nad narzędziem umożliwiającym migrację aplikacji Node.js do Azure

Trwają prace nad narzędziem umożliwiającym migrację aplikacji Node.js do Azure

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
12:04
04.10.2017
0 komentarzy
1057 wyświetleń

Stale rośnie popyt na usługi Azure, oczywiście przede wszystkim ze strony firm oraz licznej rzeszy programistów. W przypadku twórców aplikacji nie jest to jednak takie proste, bowiem by wszystko działało sprawnie w środowisku chmurowym Microsoftu konieczne są często odpowiednie modyfikacje programów, bądź też skorzystanie z odpowiednich narzędzi migracyjnych. Niedawno gigant z Redmond nawiązał z firmą nearForm współpracę, mającą zaowocować stworzeniem narzędzia zdolnego przenieść aplikacje napisane przy pomocy Node.js na platformę Azure.

Współpraca nearFrom i Microsoft

Gotowe rozwiązanie ma nosić nazwę nearForm Migration and Developer Support Services, zaś pomijając już główny cel (czyli wspomnianą migrację aplikacji) ma ono zapewnić również wsparcie techniczne najwyższej klasy. Prace nad tym projektem są jakkolwiek by na to nie patrzeć najświeższym wkładem giganta z Redmond w rozwój środowisk open source.

Niestety, nie wiadomo kiedy narzędzie zostanie oficjalnie udostępnione, jednak łatwo wyobrazić sobie, z jaką niecierpliwością czekają na ten moment programiści tworzący skalowalne aplikacje Node.js. Kto wie, być może jest to dopiero pierwszy z projektów tego typu przedsięwziętych wspólnie przez Microsoft i nearFrom?


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/nearform-microsoft-partner-to-offer-azure-migration-tools-for-nodejs-apps?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure

Komentarze

Skomentuj

Autor