Trwają prace nad integracją Chrome z Centrum Akcji w Windows 10

Trwają prace nad integracją Chrome z Centrum Akcji w Windows 10

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
11:40
13.03.2018
0 komentarzy
719 wyświetleń

Microsoft już od wprowadzenia na rynek Windows 10 usilnie stara się wypromować swoją przeglądarkę Edge. Dla nikogo raczej nie powinien być zaskoczeniem fakt, że jest ona wyjątkowo niepopularna – do dziś porównuje się ją z Internet Explorerem. Oczywiście prym wiedzie Chrome, z niemal 60% udziałem na rynku przeglądarek internetowych. Brakuje mu jednak pewnej cechy, którą popisać się może rozwiązanie Microsoftu. Mowa tu o powiadomieniach w Centrum Akcji, które potrafią okazać się czasami wprost nieocenioną pomocą.

Chrome

Niebawem ten stan rzeczy może się jednak odmienić – wedle najnowszych doniesień Google jest już w trakcie prac mających na celu wzbogacenie przeglądarki Chrome o obsługę Centrum Akcji w Windows 10. Funkcja ta jest już zresztą powoli wdrażana do Chromium, czyli swego rodzaju testowej, otwartoźródłowej wersji Chrome.

Powodów wprowadzenia nowej funkcji do przeglądarki jest kilka, jednak najbardziej prawdopodobnym z nich wydaje się to, że konkurencyjne produkty rozwijają się coraz szybciej – w tym między innymi Edge, od dawna wspierający zresztą powiadomienia w Centrum Akcji. W sieci pojawiają się również głosy, że obecny kierunek rozwoju Chromium został nadany wskutek coraz większej popularyzacji aplikacji PWA, wydaje się to jednak pozbawione sensu. W końcu dotyczący ich hype jeszcze nawet się nie rozpoczął, zaś pełnię funkcjonalności PWA dostrzec można obecnie w zasadzie tylko na smartfonach.

Prawdziwy przełom na rynku przeglądarek internetowych czeka nas prawdopodobnie w nadchodzących miesiącach, bowiem Microsoft planuje wprowadzenie do Windows 10 długo obiecywanej funkcji Timeline mającej umożliwić nam podjęcie pracy w miejscu, w którym ją przerwaliśmy – również w przypadku korzystania wcześniej z przeglądarki na smartfonie. Wygląda więc na to, że Google robi obecnie, co tylko się da, aby nie przegrać wyścigu o klienta.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.reddit.com/r/Windows10/comments/832ge0/new_chrome_flag_enable_windows_notifications_to/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor