Trwają prace nad drugą generacją kontrolera Xbox Elite

Trwają prace nad drugą generacją kontrolera Xbox Elite

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:36
16.01.2018
0 komentarzy
945 wyświetleń

Od kilku miesięcy krążą nieoficjalne informacje o rzekomych pracach Microsoftu nad następną generacją Kontrolera bezprzewodowego Xbox Elite. Wydane w październiku 2015 r. akcesorium jest dla standardowego kontrolera Xbox One tym, czym konsola Xbox One X dla Xbox One. Microsoft ma jednak pójść o krok dalej i po trzech latach wypuścić drugą wersję "elitarnego" kontrolera. Oficjalną prezentację firma szykuje podobno na tegoroczne E3.

Xbox Elite 2

Plotkom można wierzyć lub nie, jednak w temacie kontrolera Xbox Elite v2 pojawiły się wreszcie jakieś konkrety. Pochodzą one z chińskiego portalu Baidu, gdzie zamieszczono kilka zdjęć i podano rzekome cechy nowego produktu. Odnotowano więc:

  • Wbudowane na stałe Akumulatory do ponownego ładowania;
  • Port ładowania na wzór MagSafe;
  • USB Type-C;
  • Bluetooth dla Windows 10;
  • 3-poziomowe blokady spustu;
  • 3-profilowy przełącznik;
  • Dłuższy skok przycisku drążka.

Brad Sams z portalu Thurott dodaje też, że nowa wersja kontrolera będzie ładowana poprzez USB-C i wyposażona w nowy futerał, który służyć też będzie jako stacja dokująca umożliwiające ładowanie. Zdjęcia, które ilustrują rzekomy Xbox Elite v2, nie są najwyższej jakości, ale i tak warto je zobaczyć, choćby ze względu na nową estetykę. Uwagę zwraca srebrny/błyszczący obszar pod drążkiem, który to w podstawowej wersji kontrolera był matowy. Niewykluczone, że pad będzie korzystał z nowego patentu Microsoftu dotyczącego gałek analogowych, o którym pisaliśmy na początku miesiąca.

Dostępne na ten moment informacje pozostawiają niedosyt. O ile w przypadku pierwszej generacji kontrolera Microsoft rozpisywał się o jego szczegółach technicznych, to teraz o drugiej jego wersji nie wiadomo prawie nic. Na pewno kontroler czekają zmiany kosmetyczne i poprawiona mechanika, ale szczegółów na razie nie znamy. Xbox Elite v2 pojawi się najpewniej dopiero na czerwcowych targach E3 2018, będąc wisienką na torcie tegorocznego keynote'u Microsoftu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/new-leaks-show-off-next-gen-xbox-elite-controller

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor