Treshold połączy Windows Phone i Windows RT

Treshold połączy Windows Phone i Windows RT

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:18
30.06.2014
1 komentarz
2625 wyświetleń

Od przeszło roku mówi się o tym, że Microsoft zamierza połączyć swoje dwa systemy, oparte na architekturze ARM - Windows Phone i Windows RT. Według najnowszego raportu Mary Jo Foley z portalu ZDNet, zunifikowany system stanie się częścią projektu 'Treshold', spodziewanego na początku przyszłego roku.

Jak donosi raport, poszczególne edycje nowego Windowsa będą dopasowane do poszczególnych urządzeń. Komputery mają skoncentrować się na interfejsie desktopowym, podczas gdy hybrydy, takie jak Surface Pro 3, będą mogły przełączać się z trybu okienkowego na Modern UI, w zależności, czy użytkownik podepnie klawiaturę i mysz, czy też pozostanie przy ekranie dotykowym. "Treshold Mobile" ma z kolei stanowić wariant, używany - jak mówi Foley - "w telefonach Lumia (opartych na ARM), tabletach Windows (opartych na ARM) i, jak myślę, tabletach, opartych na Intel-Atom."

WP, Surface. Źródło: pocketnow.com

Treshold Mobile zostanie całkowicie pozbawiony klasycznego trybu okienkowego, podczas gdy zachowa możliwość uruchamiania aplikacji zarówno klasycznych, jak i Modern, co znamy już z Windows RT i Windows 8 - twierdzi raport. Nie wiadomo, które z funkcjonalności Windows Phone miałyby zastąpić te z WinRT lub zostać dołączone do nadchodzącego systemu. Można jedynie podejrzewać, że Microsoft zaimplementuje w systemie Cortanę i Centrum powiadomień, znane z Windows Phone 8.1.

Microsoft myśli o unifikacji swoich ekosystemów już od dłuższego czasu, czego urzeczywistnienie stanowi choćby idea uniwersalnych aplikacji, działających wieloplatformowo. W świetle ostatnich doniesień wszystko wskazuje na to, że Treshold (hasło Windows 9 pojawia się ostatnio już coraz rzadziej) nabiera coraz bardziej realnych kształtów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-phone-windows-rt-reportedly-getting-merged-in-time-for-threshold

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • Paweł 17:01 09.07.2014

    Ciekawe, wygląda na to, że wreszcie mądrzeją. Do tej pory byli tak zadufani w sobie, że przestali słuchać użytkowników przez co w urządzeniach mobilnych spadli do pozycji niszowej.

Skomentuj

Autor