To już oficjalne. Microsoft Edge wchodzi na iOS i Androida

To już oficjalne. Microsoft Edge wchodzi na iOS i Androida

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:03
05.10.2017
0 komentarzy
1509 wyświetleń

Niedawno pojawiły się nieoficjalne informacje o tym, że Edge już niedługo może pojawić się na Androidzie oraz iOS. Początkowo Microsoft nie dawał żadnych sygnałów o potencjalnym wyjściu poza platformę Windows 10. Edge jako wbudowana i domyślna przeglądarka w tym systemie była dla niego dostępna na wyłączność. Takie ekskluzywne podejście nie miało jednak (naszym zdaniem) żadnego uzasadnienia. Microsoft również doszedł do takiego wniosku i ogłosił, że wchodzi ze swoją przeglądarką na iOS i Androida.

W dzisiejszym wpisie na blogu Microsoft ujawnił, że jedną z najczęściej pojawiających się próśb użytkowników Edge była ta dotycząca przeniesienia doświadczenia przeglądarki na telefony. "Wy przemówiliście, my posłuchaliśmy" - pisze Joe Belfiore, CVP w dziale Windows and Devices. Microsoft Edge na iOS i Androida zawiera znane już dobrze funkcje, takie jak Ulubione, Do przeczytania, Widok do czytania etc. Niezależnie od urządzenia nasza przeglądarka będzie zawsze z nami. Co istotne, Edge otrzymuje tu natywne wsparcie dla funkcji Continue on PC, co pozwala na błyskawiczną synchronizację zawartości przeglądarki między telefonami i komputerem, a także zapisanie zawartości do późniejszej pracy.

Microsoft Edge na iOS i Androida

Jako pierwsi nową przeglądarkę mobilną przetestować mogą już użytkownicy iOS, korzystając z Apple TestFlight. Użytkownicy Androida na wersję przedpremierową będą musieli jeszcze trochę poczekać. Odnośniki do programów poglądowych obu wydań znajdują się na tej samej stronie Microsoft Edge Mobile. By do nich przystąpić, należy się zarejestrować.

Microsoft ma jeszcze kilka informacji o wczesnych wersjach Microsoft Edge dla iOS i Androida. Początkowo obie wersje będą dostępne tylko w angielskiej wersji językowej (US-English), a kolejne wersje będą dodawane wraz z rozwojem wersji preview. W pierwszej wersji poglądowej brakuje też niektórych funkcji, takich jak roaming haseł i wsparcie dla tabletów z Androidem/iPadów. Zostaną one dodane w przyszłości.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2017/10/05/announcing-microsoft-edge-for-ios-and-android-microsoft-launcher/

Polecamy również w kategorii Edge

Komentarze

Skomentuj

Autor