Timeline trafia do Edge na Androida

Timeline trafia do Edge na Androida

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
11:27
24.04.2018
2 komentarze
806 wyświetleń

Choć Edge ani na komputerach, ani tym bardziej na telefonach nie robi furory, Microsoft nie ustaje w rozwijaniu tej aplikacji na oba urządzenia. Wiosenna aktualizacja na Windows 10 wprowadza rewolucyjną funkcję — Timeline. Pozwala ona na synchronizację naszych działań między urządzeniami. W przypadku telefonów dotyczy to na chwilę obecną stron przeglądanych za pośrednictwem przeglądarki Edge. Niedawno funkcję tę wprowadzono do Edge na iOSa, a dziś pojawiła się ona w aktualizacji Edge beta na Androida.

Microsoft Edge na Androida - Timeline

Użytkownicy będą mogli od teraz sprawdzić historię przeglądania na swoich komputerach z systemem Windows 10. Pod warunkiem oczywiście, że posiadają Redstone 4. Jeszcze w tym tygodniu wiosenna aktualizacja zacznie trafiać do pierwszych użytkowników w wersji publicznej. Wtedy każdy z nas będzie mógł korzystać z funkcji Timeline. Użytkownicy Androida będą musieli włączyć tę funkcję, wybierając kolejno Ustawienia> Prywatność> Udostępnij historię przeglądania. Nowa funkcja sprawi, że będziemy mogli wygodnie przechodzić między urządzeniami bez konieczności grzebania w historii wyszukiwania. Oczywiście funkcja Timeline jest o wiele bardziej rozbudowana i obejmuje nie tylko historię przegladania, lecz również na przykład dokumenty pakietu Office czy Adobe. Po premierze Redstone 4 lista kompatybilnych aplikacji będzie stale rosnąć. Jednak niewątpliwie przeglądanie sieci to teraz najczęściej wykonywana czynność podczas pracy na komputerze, dlatego też integracja systemów mobilnych z tą funkcją będzie wyjątkowo przydatna.

Wsparcie dla Timeline pojawiło się w Edge Beta w wersji 1.0.0.1920. Można ją pobrać ze sklepu Google Play, lecz niestety na razie nie w Polsce. Więc aby użyć tej przeglądarki, polscy użytkownicy są zmuszeniu korzystać z zewnętrznych, nieoficjalnych źródeł i instalować ją z pliku APK. Jeśli jednak mimo tych niedogodności korzystacie z najnowszej wersji Edge i posiadacie Windows 10 w wersji testowej Redstone 4 lub Redstone 5, to możecie sprawdzić działanie tej funkcji już teraz. Dajcie znać w komentarzach, jak oceniacie nowe zmiany i czy faktycznie są one przydatne.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2018/04/24/microsoft-edge-beta-for-android-updated-with-windows-10-timeline-feature-and-more/

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

  • piotrp 11:26 24.04.2018

    Przecież ta wersja 1.0.0.1726 jest z marca. Mimo włączenia tej opcji na kompie w timeline nie pojawiają się przeglądane strony. Poprawcie sobie nazwy tych opcji, Edge nie jest dostępny po polsku na Andka.

  • Wojciech Błachno 12:26 24.04.2018

    Faktycznie, wersja beta jest oznaczona numerem 1.0.0.1920 beta, a stabilna, zaktualizowana w tym samym czasie ma numer 1.0.0.1726 (według tego co podaje Sklep Google Play). Niestety tak jak zaznaczyłem, w Polsce nie możemy tego sprawdzić bezpośrednio poprzez Google Play Store.

Skomentuj

Autor