ThinkSmart Hub 500, czyli konferencyjna alternatywa dla Surface Hub

ThinkSmart Hub 500, czyli konferencyjna alternatywa dla Surface Hub

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
13:10
26.09.2017
0 komentarzy
1116 wyświetleń

Jednym z problemów, który pojawia się gdy firma rozrośnie się do odpowiednich rozmiarów jest zapewnienie jej pracownikom odpowiedniego systemu komunikacji. Co prawda możliwe jest bazowanie jedynie na wiadomościach email i telefonach, jednak często okazuje się to po prostu nieefektywne. Pół biedy, gdy chodzi o rozmowę pomiędzy dwoma osobami – największym wyzwaniem okazuje się bowiem zorganizowanie konferencji w takich warunkach. Wtedy z pomocą przychodzi Skype dla firm, jednak do jego użycia wszyscy uczestnicy muszą posiadać przy sobie komputery bądź smartfony, zaś jak wiadomo, większa ilość sprzętu generuje większe ryzyko powstania problemów technicznych. Microsoft uprościł sprawę wypuszczając na rynek Surface Hub, gigantyczny tablet którego jednym z głównych zadań jest właśnie umożliwienie uczestnictwa w wideokonferencjach, zapewniając jednocześnie wysoką jakość połączenia. Niestety, cena tego rozwiązania jest bardzo wysoka, wobec czego firmy niezbyt palą się do przeznaczanie na nie swojego budżetu. Sytuację tę wykorzystało jednak Lenovo, tworząc swoją alternatywę dla urządzenia Microsoftu – ThinkSmart Hub 500.

ThinkSmart Hub 500

Rozwiązanie Lenovo to zasadniczo komputer All-in-One, którego działanie opiera się na systemie Windows 10 IoT Enterprise. Zaprojektowano go całkowicie z myślą o konferencjach Skype, co zresztą odbiło się na jego wyglądzie – na środku prostokątnej podstawy znajduje się okrągły głośnik (Dolby Audio Premium), pełniący funkcję ruchomego uchwytu (360 stopni) niemal 12 calowego ekranu, przypominającego z grubsza tablet. Umożliwia to skierowanie go w dowolną stronę pokoju konferencyjnego, dzięki czemu w konferencji uczestniczyć mogą wszyscy obecni. Dokładne parametry techniczne urządzenia nie są znane, wobec czego ciężko oszacować jego wydajność. Na chwilę obecną zagadką pozostaje również cena, gdyż zapowiedziana zostanie ona prawdopodobnie dopiero w pierwszym kwartale 2018 roku.

Premiera ThinkSmart Hub 500 prawdopodobnie w znacznym stopniu przyczyni się do spopularyzowania wideokonferencji, jak i dedykowanych im pomieszczeń. Niezaprzeczalnym plusem rozwiązania tego typu jest fakt, że żaden z obecnych na miejscu uczestników nie potrzebuje własnego sprzętu – oznacza to, że bez problemu można ich ulokować na czas trwania spotkania w jednym, wyciszonym pomieszczeniu. Docenić powinni to zwłaszcza szefowie oraz osoby na stanowiskach kierowniczych, bowiem łatwiej utrzymać wtedy prawidłowy przebieg spotkania.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/lenovos-new-thinksmart-hub-500-awesome-skype-rooms-appliance/

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor