Testujesz Windows 10? Przetestujesz także inteligentny samouczek

Testujesz Windows 10? Przetestujesz także inteligentny samouczek

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
14:50
02.07.2015
3 komentarze
2327 wyświetleń

Jako że do dnia premiery najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu pozostał już niecały miesiąc, korporacja wprowadza do niego ostatnie poprawki i pomniejsze funkcjonalności. Jedną z takich ostatnich nowości jest zapowiedziany przez Joego Belfiore inteligentny samouczek, który w postaci wyskakujących okienek z informacjami pozwoli użytkownikom dokładnie poznać nowy system.

Jak informuje Belfiore, obecny wiceprezydent grupy systemów operacyjnych Microsoft, system wskazówek i informacji powinien pojawić się na komputerach pierwszych użytkowników testowych wersji Windows 10 już dziś. Tutorialowe okienka zostały zaprojektowane w taki sposób, by użytkownicy mogli dobrze zapoznać się z nowymi funkcjami systemu oraz dowiedzieć się nieco więcej na temat sposobu ich działania.

System powiadomień nie jest jeszcze w pełni gotowy, więc w obecnej fazie testowej może się zdarzyć, że użytkownicy otrzymywać będą informacje na temat wszystkich objaśnionych w ten sposób funkcji Windows 10. W przyszłych wydaniach testowych, a także już po wydaniu finalnej wersji systemu, funkcja ta ograniczy się do pokazywania użytkownikowi jedynie tych funkcji, z których ten jeszcze nigdy nie korzystał.

Ten inteligentny system powiadomień ma na celu zapoznać i lepiej przygotować użytkowników do korzystania z nowych możliwości systemu Windows, jako że do tej pory większość z nich musiała sama odkrywać kolejne funkcje zakupionego systemu, lub nie korzystali oni z nich praktycznie wcale, gdyż po prostu nie byli świadomi ich istnienia. Swoją drogą, może gdyby Microsoft wprowadził takie rozwiązanie już w Windows 8, użytkownicy nie byliby aż tak bardzo zażenowani tym systemem, przez długi czas nie potrafiąc nawet go zamknąć.

Jeśli jednak nie testujecie żadnej z poglądowych wersji Windows 10, a mimo to macie jeszcze jakieś pytania odnośnie tego systemu lub sposobu jego rezerwacji, odsyłamy Was do Windows 10 FAQ, który możecie sobie również łatwo wywołać klikając prawym przyciskiem ikonę Uzyskaj Windows 10 w waszym zasobniku i wybierając opcję Poznaj system Windows 10.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • re 19:30 02.07.2015

    jest już nowy build 10162 http://www.neowin.net/news/microsoft-has-released-another-windows-10-build-10162

  • Krzysiek 20:39 02.07.2015

    Faktycznie, dziękujemy za czujność i odsyłamy do nowego wpisu na portalu.

  • elektroda.pl 18:07 23.03.2016

    Nie ten system

Skomentuj

Autor