Test antywirusów: Microsoft znów nienajlepiej

Test antywirusów: Microsoft znów nienajlepiej

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
13:26
06.04.2013
2 komentarze
6945 wyświetleń

Instytut zajmujący się bezpieczeństwem w sieci AV-Test przeprowadził nowe testy oprogramowania antywirusowego pod kątem pracy z Windows 8. Microsoft Windows Defender kolejny raz zajął miejsce na końcu listy.

Poprzednie badania AV-Test zostały przeprowadzone z systemem Windows 7 64-bit z zainstalowanym Service Pack 1. Miejsca w czołówce zajęły wtedy programy BitDefender Internet Security 2013, Kaspersky Internet Security 2013 i Norton Internet Security 2013. Najgorzej wypadło oprogramowanie AhnLab V3 Internet Security oraz Microsoft Security Essentials (do pobrania w dziale Download.CentrumXP.pl). Oba antywirusy nie otrzymały certyfikatu bezpieczeństwa. Wtedy Microsoft szybko wydał oświadczenie, w którym stwierdza, że 94% zagrożeń, na których oparte są diagnozy AV-Test nie dotyczą Microsoft Security Essentials, ponieważ żaden użytkownik naszego oprogramowania nie zgłosił takiego zagrożenia.

Teraz oprogramowanie antywirusowe zostało sprawdzone pod kątem pracy z najnowszym systemem Microsoftu Windows 8. Każdy program zbadano pod kątem ochrony, wydajności i użyteczności. Oczywiście dla każdego użytkownika najważniejszym elementem testu jest ochrona. W każdej z tych kategorii aplikacja mogła uzyskać sześć punktów, łącznie 18 punktów. Dziesięć punktów wystarczyło, aby program otrzymał certyfikat bezpieczeństwa AV-Test.

Tym razem każdy z testowanych programów otrzymał certyfikat, ale oprogramowanie Microsoftu - Windows Defender 4.0 - który jest domyślnie zainstalowany w systemie Windows 8 znów zajął jedno z ostatnich miejsc. Gorzej wypadły tylko aplikacje AhnLab V3 Internet Security i Comodo Internet Security Premium. Z testami najlepiej poradziły sobie programy BitDefender Internet Security 2013, następnie BullGuard Internet Security i Kaspersky Internet Security.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.av-test.org/en/tests/home-user/windows-8/janfeb-2013/

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo

Komentarze

  • neptun 16:46 16.04.2013

    W przypadku programów które zajęły miejsca na podium dużym minusem jest cena oraz obowiązkowa instalacja rozszerzeń w przeglądarkach czy problemy z tzw. zarządzaniem tożsamością oraz nakładkami dbającymi o bezpieczeństwo transakcji internetowych. :| Osobiście poleciłbym Tobie program który zajął 4 lokatę w tym rankingu - czyli F-Secure IS 2013, z prostej przyczyny wysoki poziom ochrony oraz mały apetyt na zasoby systemowe. Program mimo iż nie ma własnej zapory wykorzystuję tą systemową - idealny produkt dla osób chcących korzystać z antywirusa w tzw. "tle". Tak naprawdę nie ma skutecznej ochrony kiedy nie aktualizujemy programów oraz nie robimy backupów, albowiem tylko wtedy jest sens w instalowaniu programów antywirusowych

  • gugala 15:46 08.05.2013

    zgadzam się z przedmówcą. Pierwsza trójka to produkty najwyższej klasy ale mają swoją cenę. Natomiast F-Secure jest tak samo skuteczny ale tańszy....pzdr

Skomentuj

Autor