Menu kategorii
 • Tematy

  Tematy

   Dawid Długosz
  Dawid Długosz
  00:00
  03.07.2007
  3582 wyświetlenia

  Kompozycje pulpitu są zbiorem ustawień różnych elementów, które widzimy, a także słyszymy podczas pracy z systemem operacyjnym. Wszystkie te elementy tworzą spersonalizowane środowisko użytkownika.

  Klikamy prawym przyciskiem myszy na pulpicie i z menu kontekstowego wybieramy polecenie Personalizuj. W nowo otwartym oknie naciskamy łącze Kompozycja. Uruchomimy w ten sposób moduł Ustawienia kompozycji. Przyjrzyjmy mu się bliżej. Z rozwijalnej listy możemy wskazać schemat, który chcemy, aby zagościł na pulpicie komputera. Możemy w tym celu skorzystać z układów podstawowych, które zawiera Windows, jak i poprzez pliki kompozycji. Wybieramy polecenie Przeglądaj, następnie odszukujemy plik .theme. Klikamy go, aby załadować nowe ustawienia. Wybierając nowy schemat widzimy podgląd pulpitu oraz wygląd okien w module znajdującym się poniżej. Dzięki temu zobaczymy efekt końcowy przed zapisaniem modyfikacji.

  Schematy, które tworzymy sami zmieniając różnorakie opcje personalizujące, możemy zapisywać. Aby to zrobić naciskamy przycisk Zapisz jako... i w nowo otwartym module wpisujemy nazwę oraz wybieramy lokalizację dla zapisywanego elementu. Rozwijamy kontrolkę Przeglądaj foldery i wskazujemy lokalizację, następnie naciskamy przycisk Zapisz. Dzięki temu, gdy zatęsknimy za dawnym wyglądem, będziemy go mogli w szybki sposób importować. Aby usunąć kompozycję korzystamy z kontrolki Usuń.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Dostosowywanie środowiska Windows Vista