Technologia napędzająca rysik Surface Pen należy teraz do Microsoftu

Technologia napędzająca rysik Surface Pen należy teraz do Microsoftu

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:33
02.05.2015
0 komentarzy
1988 wyświetleń

Surface Pen to nie tylko obiekt dumy Microsoftu, ale również dodatek, który wyróżnia Surface Pro 3 na tle innych tabletów z Windows. Pióro stanowi także oddzielny dodatek do nieco tańszego Surface 3, który wchodzi na rynek w przyszłym tygodniu. Być może nie wszyscy wiedzą, że twórcą technologii Surface Pen nie jest Microsoft, a zewnętrzna firma N-trig.

Doniesienia o wykupieniu N-trig przez Microsoft pojawiły się jeszcze w lutym. Kwota transakcji miała opiewać na 200 mln dolarów. Dziś okazuje się, że raporty z lutego mogły być zbyt pochopne, jako że Microsoft dopiero wczoraj ogłosił przejęcie firmy. "Jesteśmy dziś podekscytowani z przejęcia zaawansowanej technologii pióra cyfrowego od N-trig Ltd., z którym blisko współpracowaliśmy od kilku lat" - oświadczył Microsoft w dość krótkim wpisie na blogu Surface.

"Nie możemy się już doczekać, by pokazać wam, co dostarczymy fanom Surface w przyszłości. Cyfrowe pióra są na dobrej drodze, by stać się tak dobre, jak pióra na papierze, a my tego dopilnujemy. Co ważniejsze, dodając możliwość przechwytywania i udostępniania pracy, którą wykonujecie za pomocą pióra, otwiera nowe możliwości, którym nie podołają tradycyjne pióro i papier. Dzisiejsza inwestycja jest kolejnym krokiem, poczynionym na ścieżce innowacji" - tłumaczy Microsoft.

Co to oznacza w praktyce? Microsoft nie ukrywa, że pracuje nad technologią, dzięki której praca z Surface Pen stanie się niezwykle naturalna i intuicyjna. Możliwe, że szczegóły poznamy dopiero w kontekście Surface Pro 4 lub następnych generacji tabletu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-has-acquired-the-technology-used-in-its-surface-pen-from-n-trig

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor