Teams przetłumaczy konwersacje w locie

Teams przetłumaczy konwersacje w locie

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
14:55
18.07.2018
0 komentarzy
582 wyświetlenia

Komunikacja to podstawa. Jest to powtarzane jak mantra i prawdziwe dla wielu różnych dziedzin życia. Jednak w pracy i podczas kolaboracji z innymi, jest kluczowym czynnikiem, który ma wpływ na powodzenie wielu przedsięwzięć organizowanych we współpracy z innymi osobami. Komunikacja może być jednak problemem, gdy obie strony nie posługują się tym samym językiem. Na szczęście nowe technologie idą z pomocą, a Microsoft Teams zyskuje funkcję, która sprawi, że różnice językowe przestaną mieć znaczenie.

Teams Translate

Teams potrafi teraz tłumaczyć wypowiedzi w konwersacji w locie. Jest to jedna z zapowiedzianych wcześniej funkcji opartych na sztucznej inteligencji. Znacznie ułatwi to komunikację w przedsiębiorstwach, które zatrudniają pracowników z różnych obszarów świata. Poza tym Teams umożliwia zapraszanie do zespołów osób spoza organizacji, tak więc tutaj też tłumaczenie znajdzie praktyczne zastosowanie. Pozwoli to na płynne porozumiewanie się, niezależnie od języka, jakim się posługujemy.

Tłumaczenie maszynowe, które oferuje Microsoft, stoi na najwyższym poziomie, wykorzystując do nauki sieci neuronowe. Dlatego też można mieć do tych tłumaczeń zaufanie, które jest tak istotne w komercyjnych zastosowaniach. Musimy wszak mieć pewność, że poprawnie zrozumieliśmy naszego rozmówcę. Oczywiście nadal trzeba mieć tutaj pewną dozę rezerwy, bo tłumaczenie nie zawsze jest perfekcyjne. Jednak na pewno jest to bardzo pomocne narzędzie.

Funkcję tę można włączyć, jeśli tylko posiadamy prawa administratora w usłudze. Teams ma w przyszłości zastąpić w całości Skype dla firm, z którym obecnie koegzystuje. Tak więc z pewnością z czasem do aplikacji zawitają kolejne nowe, bardzo ciekawe i przydatne funkcje. Warto też pamiętać, że Teams zyskał niedawno również wersję darmową, co pozwala na wypróbowanie, jak w praktyce funkcjonuje sztandarowa aplikacja Microsoftu do współpracy w zespołach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-brings-inline-message-translation-support-to-teams/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor