Teams pozwoli udostępniać historię czatu nowo dodanej osobie

Teams pozwoli udostępniać historię czatu nowo dodanej osobie

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:15
14.02.2018
0 komentarzy
890 wyświetleń

Rok 2018 zaczął się dla Microsoft Teams wyjątkowo korzystnie, bo od największej jak dotąd aktualizacji, po której nadeszły nowe integracje i opcja odpowiadania bezpośrednio z powiadomień. O ile większość z powyższych dotyczy głównie aplikacji, dzisiejsza nowość skupia się na obszarze czatu, a dokładniej na opcjach dostępnych przy dodawaniu do niego nowych osób. Od teraz można jasno ustalić, co nowy rozmówca zobaczy.

Microsoft Teams

Nowa funkcja w Teams polega na tym, że nowo dodanej do czatu osobie możemy udostępnić historię konwersacji. Do tej pory, o ile było to potrzebne, zaproszoną osobę trzeba było pokrótce wprowadzić w kontekst czatu. Zamiast powtarzać się samodzielnie czy kopiować starsze wiadomości, możemy od teraz po prostu udostępnić dotychczasowy zapis czatu. Teams oferuje tu trzy nowe opcje: niedołączanie historii czatu, dołączanie całej historii czatu lub dołączanie historii tylko z wybranych ostatnich dni - tu użytkownik sam wprowadza ich liczbę.

Microsoft Teams - historia konwersacji

Dzięki nowej funkcji miliony użytkowników Teams mogą uprościć sobie życie. Gdy dodajemy do konwersacji nowe osoby, możemy od razu udostępnić im całą historię bądź jej ostatni wycinek, lub też nie udostępniać jej w ogóle. Ma to jeszcze jedną zaletę - użytkownik zapraszający ma pewność, czy zaproszony będzie widział zapis wcześniejszej rozmowy, czy startuje od momentu zaproszenia. Jeśli nie chcemy dzielić się z nowo dodaną osobą treściami naszych wcześniejszych rozmów, możemy tego uniknąć. Dlaczego jest to ważne? Często korzystamy z wielu różnych czatów i komunikatorów, wliczając w to np. Facebook czy e-mail. Każdy z nich rządzi się innymi prawami i nie zawsze jest jasne, co dokładnie zobaczy nowo dodana osoba. W Teams takiej niepewności już nie ma.

Być może zastanawiacie się, dlaczego wrzuciliśmy zrzut ekranu z angielskiej wersji językowej Teams. Nie, to nie z lenistwa. :) Funkcji po prostu w polskim Teams (wersja przeglądarkowa i klasyczna aplikacja) jeszcze nie ma i nie jest jasne, kiedy się pojawi.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-teams-now-allows-share-conversation-history-add-somebody-chat/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor