Menu kategorii
 • Tak może wyglądać nowy Eksplorator plików. Być może pojawi się w 20H1!

  Tak może wyglądać nowy Eksplorator plików. Być może pojawi się w 20H1!

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  12:50
  25.03.2019
  2488 wyświetleń

  Windows się stale zmienia, również wizualnie. Microsoft wprowadza w kolejne miejsca Fluent Design, a już niedługo do systemu zawitają zupełnie nowe ikony. Wygląd Dziesiątki będzie bardziej spójny i nowocześniejszy. W dalszym ciągu mamy jednak takie miejsca, jak stary dobry Eksplorator plików, który zasadniczo pamięta czasy Windows 95. Trochę to zabawne, a trochę smutne, choć Microsoft nie ukrywa, że od dawna pracuje już nad nową wersją Eksploratora. Wszak jego nowa wersja UWP, jest od jakiegoś czasu dostępna w systemie. Jest ona jednak ukryta i to nie bez powodu, bo jej funkcjonalność pozostawia wiele do życzenia.

  Na szczęście wiele wskazuje na to, że czasy starego Eksploratora powoli dobiegają końca. Być może rok 2019 będzie ostatnim rokiem jego panowania w systemie Windows, a już na wiosnę roku 2020, wraz z aktualizacją 20H1, Microsoft wprowadzi nowy, odmieniony Eksplorator. Są to jednak wciąż domysły, a o jego wyglądzie możemy jedynie spekulować. Tak też zrobił Michael West, którego pasją jest najwidoczniej tworzenie grafik koncepcyjnych związanych z produktami Microsoftu. Przygotował on koncept nowego Eksploratora, którym podzielił się na swoim Twitterze.

  Wygląda to naprawdę obiecująco, a przy tworzeniu tego konceptu West kierował się oczywiście zasadami Fluent Design. Czy tak to będzie wyglądać? Jak zwykle, przy tego typu informacjach, można tylko powiedzieć jedno... czas pokaże. Nie jest to niestety jedyne miejsce, które wymaga odświeżenia. Potrzebują go praktycznie wszystkie narzędzia administracyjne systemu, takie jak Menedżer zadań, Menedżer urządzeń czy Harmonogram zadań. Pracy przed gigantem jest więc bardzo dużo.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/report-2019-will-be-the-year-microsoft-updates-file-explorer-with-the-new-fluent-design/

  Polecamy również w kategorii Windows 10