Tak mógł wyglądać Xbox Watch, gdyby opuścił fazę prototypową

Tak mógł wyglądać Xbox Watch, gdyby opuścił fazę prototypową

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:36
22.01.2018
2 komentarze
1307 wyświetleń

We wrześniu ubiegłego roku na łamach CentrumXP prezentowaliśmy zdjęcia enigmatycznego Xbox Watch - smartwatcha Microsoftu, nad którym prace trwały rzekomo od 2013 roku. Początkowo zakładano wejście z urządzeniem na rynek w 2015 r., ale - jak wiadomo - plany nie wypaliły. We wrześniu widzieliśmy tylko 1,5-calową obudowę Xbox Watch. Dziś prezentujemy również to, co posiadacze zegarka mogliby zobaczyć na ekranie.

Xbox Watch

Xbox Watch w formie, którą zobaczycie w galerii poniżej, o rok wyprzedził pierwszą generację opaski Microsoft Band. Lata 2013-2014 były okresem, w którym Microsoft próbował wyjść z marką Xbox poza kategorię gamingu, sygnując nią swoje inne produkty, takie jak Xbox Music, Xbox Video czy znany tylko z nazwy tablet Xbox Surface [sic!]. Był to również czas eksplozji kategorii urządzeń ubieralnych (wearable). Microsoft swoje trzy grosze postanowił jednak dorzucić pod szyldem Band, a następnie HoloLens, choć to już całkiem inna historia.

Microsoft ostatecznie zarzucił prace nad smartwatchami, anulując projekt Band 3 w drugiej połowie 2016 r. oraz projekty zapoczątkowane przez Nokię (Moonraker), nim ta została przejęta przez giganta z Redmond. Ten sam los spotkał oczywiście Xbox Watch. Jak donoszą raporty, zegarek w formie widocznej na zdjęciach posiadał tylko kilka funkcji - trening (Workout), GPS, ustawienia (Settings) i debugowanie USB. Wiadomo też, co wynika z wcześniej udostępnionych zdjęć, że Xbox Watch sygnowany był standardowym logo Xbox na tylnej części obudowy. Na powyższych zdjęciach logo to jest już tylko grawerowane.

Xbox Watch dołączył do grona dziesiątek, jeśli nie setek prototypów Microsoftu, które nigdy nie ujrzały światła dziennego. Oczywiście można dziś gdybać, czy Xbox Watch mógłby odnieść większy sukces niż opaski Band sygnowane *tylko* logo Microsoft. Być może dzięki marce Xbox firma z Redmond odniosłaby większe sukcesy w kategorii wearable, ale to tylko przypuszczenia...


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/new-images-leak-of-the-canceled-microsoft-xbox-watch

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

  • HoЯRorysta 23:41 22.01.2018

    Nie, to urządzenie nie odniosłoby sukcesu, dopóki nie pojawiłby się Xbox phone, kierowany do mobilnych graczy

  • Krzysztof Sulikowski 04:15 23.01.2018

    Kto wie? Na razie czekamy na Surface Phone ;)

Skomentuj

Autor