Szybki restart konsoli Xbox One. Nowa opcja trafiła do menu zasilania

Szybki restart konsoli Xbox One. Nowa opcja trafiła do menu zasilania

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
09:20
21.02.2019
581 wyświetlenie

Czasem jest tak, że producenci oprogramowania i sprzętu dodają do nich nowe funkcje, które sprawiają, że myślimy: "jak mogłem bez tego wcześniej funkcjonować?!". No może w przypadku najnowszej aktualizacji poglądowej Xbox One nie jest to aż tak duży kaliber. Dziwi jednak fakt, że aż 6 lat zajęło Microsoftowi opracowanie nowej funkcji, która się wraz z nią pojawiła. O co chodzi?

Testerzy Xbox Insider w kręgach Preview Skip Ahead i Preview Alpha mogą zauważyć pewną nowość w menu zasilania konsoli, które wywołujemy poprzez dłuższe przytrzymanie klawisza Xbox na padzie. Od teraz obok opcji Wyłączenia konsoli oraz Wyłączenia kontrolera pojawiła się opcja Restartu konsoli. Rewolucja, prawda?

Xbox One Restart Insider

Do tej pory, aby wygodnie zrestartować konsolę, trzeba było przejść do zakładki System w Ustawieniach konsoli... doprawdy wygodne rozwiązanie. Szybszym sposobem jest po prostu wyłączenie i włączenie konsoli ponownie ręcznie. Teraz restart będzie tak prosty, jak wyłączenie konsoli.

Co jeszcze dodaje nowa aktualizacja wersji 1904? Jest to jak zawsze szereg poprawek i usprawnień, między innymi do obsługi Twitcha i Mixera, wiadomości oraz sekcji Moje gry i aplikacje. Możemy teraz również używać asystentki głosowej Alexa, by parować kontrolery za pomocą polecenia głosowego. Wszystkie wspomniane powyżej zmiany trafią do wszystkich posiadaczy Xbox One najprawdopodobniej w kwietniu.

Wszystkie produkty Microsoft w jednym miejscu - Sklep CentrumXP


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/new-xbox-one-1904-build-brings-ability-to-restart-console-after-holding-down-xbox-button

Polecamy również w kategorii Xbox One