Szereg nowości w usłudze Xbox Music

Szereg nowości w usłudze Xbox Music

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
20:45
09.09.2013
0 komentarzy
1976 wyświetleń

Microsoft wydał dwie nowe aplikacje mobilne stanowiące fronton jego usługi Xbox Music, przeznaczone na platformy iOS i Android. Firma zapowiedziała również kilka nowości, jakie pojawią się w tej usłudze na pozostałych platformach, w tym również w wersji przeglądarkowej.

Obie wspomniane aplikacje dostępne są do pobrania za darmo w dedykowanych im platformom sklepach - iTunes oraz Google Play. By móc z nich korzystać należy wcześniej wykupić odpowiednią subskrypcję, której koszt wynosi obecnie 9,99 dolarów miesięcznie lub 99,99 dolarów rocznie. Oczywiście pamiętajmy o tym, że usługa Xbox Music nie została jeszcze wprowadzona w naszym kraju. Na obu wspomnianych platformach użytkownicy otrzymują na razie tylko i wyłącznie możliwość strumieniowania dostępnych w usłudze utworów, których jest już ponad 30 milionów. Możliwe jest także tworzenie własnych list odtwarzania, które można synchronizować pomiędzy urządzeniami działającymi na Windows 8, Windows Phone 8, a także z Xbox 360. Przyszłe wydania tych aplikacji mają zaoferować również funkcję pobierania muzyki bezpośrednio na urządzenie, umożliwiając użytkownikom słuchanie jej w trybie offline.

Microsoft poinformował również, że uaktualnił wydaną wcześniej przeglądarkową wersję usługi Xbox Music, oferując wszystkim użytkownikom 6 miesięcy bezpłatnego strumieniowania muzyki. Po tym okresie darmowy streaming zostaje ograniczony (do 10 godzin miesięcznie), przy czym ograniczenie to można zdjąć, wykupując subskrypcję do usługi Xbox Music Pass. W wersji tej ma wkrótce pojawić się również nowa funkcja Radio, która zaoferuje wygodny sposób personalizowania kolekcji utworów, a także odkrywanie nowych artystów, zgodnie z preferencjami użytkownika.

Jeśli zaś chodzi o aplikację Xbox Music w systemie Windows 8.1, to ma ona zawierać nową funkcję o nazwie Web Playlist, umożliwiającą wyszukiwanie muzyki w nieco inny niż do tej pory sposób. Jej zadaniem będzie przeszukanie danej witryny pod kątem artystów i tworzenie list odtwarzania z oferowanych przez nich utworów: Pomyślcie o witrynie radiowej lub stronie dotyczącej zbliżającego się festiwalu, na której wylistowani są poszczególni wykonawcy bądź ich utwory. Web Playlist zidentyfikuje całą muzykę i błyskawicznie utworzy z niej niestandardową listę odtwarzania, a wszystko to za pomocą pojedynczego kliknięcia.

Obecnie grupa odpowiedzialna za aplikację Xbox Music współpracuje z zespołami Windows i Bing nad zintegrowaniem w niej wyszukiwania Bing Smart Search. Dzięki tej integracji, gdy użytkownik będzie się starał wyszukać w systemie Windows 8.1 konkretnego wykonawcę, wówczas poza wynikami wyszukiwania z sieci zostaną również wylistowane jego utwory. Te będzie można natychmiast odtworzyć w aplikacji Xbox Music.

Pozostaje więc tylko czekać, aż usługa Xbox Music stanie się w pełni dostępna w Polsce.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.microsoft.com/en-us/news/press/2013/Sep13/09-08XboxMusicPR.aspx

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox

Komentarze

Skomentuj

Autor