System osiągnięć Xbox czekają poważne zmiany

System osiągnięć Xbox czekają poważne zmiany

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:17
11.08.2017
0 komentarzy
1458 wyświetleń

System osiągnięć Xbox Achievements praktycznie od czasu debiutu na Xbox 360 w 2005 r. pozostawał względnie bez większych zmian - za ukończenie niektórych celów gracze zostają nagradzani punktami Gamerscore. Chociaż jest to świetny sposób na porównanie wyników z przyjaciółmi lub chwalenie się nimi, system nie jest idealny. Część graczy posiada osiągnięcia w niewielkiej kolekcji gier, a punkty niekoniecznie odzwierciedlają ich ogólne zdolności. Taki właście scenariusz wziął sobie do serca Microsoft, który - jak powiedział Mike Ybarra - "pracuje nad czymś zasadniczo zmieniającym koncepcję" systemu osiągnięć Xbox.

W jaki sposób zmieni się system Xbox Achievments? Jak wyjaśnia CVP działu Xbox, Microsoft "pracuje nad większą, bardziej znaczącą zmianą, dotyczącą historii osiągnięć gracza Xbox. Możemy zrobić dużo więcej, aby pozwolić graczom odzwierciedlić i pokazywać swoje historie gier i statusy. Niezależnie od tego, czy chodzi o osobą grającą w trybie wieloosobowym w Halo 5 na profesjonalnym poziomie, czy też posiadającą 2000 punktów Gamerscore - każdy chce być doceniony. Chcecie, aby ludzie mogli wiedzieć, że ta osoba nie gra w wiele tytułów, ale jest w pierwszej dziesiątce wśród graczy Halo 5".

Xbox Achievements

Graczy posiadających sporo zebranych punktów uspokajamy - system osiągnięć nie zostanie usunięty. Nowe podejście miałoby raczej uzupełnić, a nie zastąpić system Gamerscore. Miałby to być dodatkowy system pozwalający użytkownikom "zaprezentować swoją historię gier i typ gracza, którymi są" z możliwością stworzenia czegoś w rodzaju wizytówki biorącej pod uwagę tylko wybrane tytuły (Gamerscore w zasadzie na to nie pozwala) lub całą kolekcję gier. Mike Ybarra nie ujawnia na razie zbyt wielu szczegółów, niemniej jednak podstawowy zarys koncepcji już znamy. Nie wiadomo jeszcze, w jakich aktualizacjach owa funkcjonalność miałaby debiutować, jednak spodziewamy się, że dotrze ona do kompilacji Xbox Insider jeszcze w tym roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/xbox-achievements-will-receive-fundamental-change-says-mike-ybarra/

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor