System Center Configuration Manager w nowej wersji 1511

System Center Configuration Manager w nowej wersji 1511

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:20
09.12.2015
0 komentarzy
2488 wyświetleń

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Microsoft pracował nad najnowszą wersją System Center Configuration Manager (ConfigMgr). Jak piszą twórcy, narzędzie ułatwia zarządzanie stacjami roboczymi i serwerami, zapewnia aktualizowanie oprogramowania na bieżąco, ustawia zasady konfiguracji i zabezpieczeń oraz pozwala monitorować stan systemu. Jednocześnie użytkownicy otrzymują stały dostęp do aplikacji przedsiębiorstwa z wybranych przez siebie urządzeń. System Center Configuration Manager wraz z Endpoint Protection zostały zaktualizowane do wersji 1511, znanej dobrze użytkownikom Windows 10.

"Dzięki integracji z usługą Microsoft Intune można zwiększyć możliwości infrastruktury programu System Center Configuration Manager w zakresie zarządzania komputerami PC, Mac i serwerami z systemem Unix/Linux w przedsiębiorstwie oraz działającymi w chmurze urządzeniami mobilnymi z systemem Windows, Windows Phone, iOS i Android za pomocą jednej konsoli zarządzania" - pisze Microsoft. W najnowszej aktualizacji ConfigMgr - obok pełnego wsparcia dla Windows 10 version 1511 - wprowadzono zmiany w następujących obszarach:

  • Wprowadzanie/upgrade'owanie/dostarczanie Windows 10: ConfigMgr wspiera kilka szybkich i skutecznych sposobów na instalację i aktualizowanie urządzeń do Windows 10. Pozwala to na szybkie wgranie systemu na urządzeniach z Windows 7 i Windows 8/8.1. Odpowiednie pakiety pozwalają równie szybko przygotować urządzenia do pracy w warunkach firmowych.
  • Aktualizacje na bieżąco: firmowe urządzenia muszą posiadać najnowsze aktualizacje bezpieczeństwa, by były odpowiednio chronione. ConfigMgr zapewnia administratorom IT możliwość zarządzania "kręgami" aktualizacyjnymi wraz z interfejsem typu dashboard, jak również funkcję identyfikowania urządzeń, zarządzanych poprzez Windows Update for Business.
  • Ułatwione instalowanie aktualizacji: aktualizowanie systemów może przebiegać szybciej i bez konieczności przechodzenia przez złożone, indywidualne procesy. W tym zakresie sam ConfigMgr będzie aktualizowany kilka razy w roku.
  • Zarządzanie Windows 10: administrator może zarządzać systemem przy użyciu tradycyjnego agenta ConfigMgr lub - jeśli dokonano integracji z usługą Microsoft Intune - także poprzez mobilne rozwiązania na żądanie (MDM) w chmurze. ConfigMgr pozwala zarządzać urządzeniami z Windows 10 bezpośrednio poprzez MDM, bez konieczności przechowywania danych w chmurze.

System Center Configuration Manager i Endpoint Protection w najnowszych wersjach są już dostępne do pobrania z Microsoft Evaluation Center, MSDN i Volume Licensing Service Center.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-releases-system-center-configuration-manager-1511-optimized-for-windows-10

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor