Symulator składania gamingowego komputera. Absurd czy wręcz przeciwnie?

Symulator składania gamingowego komputera. Absurd czy wręcz przeciwnie?

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
12:58
14.08.2019
423 wyświetlenia

Symulator Farmy, Symulator kierowcy autobusu, Symulator wózka widłowego.... wymieniać można w nieskończoność. Powstały przecież nawet takie ewenementy, jak Symulator kozy, które właśnie swoim poziomem absurdu podbiły serca użytkowników. Na dobrą sprawę symulować można dosłownie wszystko. W sklepie Microsoft pojawił się właśnie jeszcze jeden symulator, który zalicza się do kategorii tych pozornie bezsensownych. Pozornie, bo PC Building Simulator ma więcej sensu, niż to na pierwszy rzut oka wygląda.

PC Gaming Simulator

Ta nowa gra, która pojawiła się teraz na Xbox One oraz Windows 10, skupia się na procesie tworzenia, no cóż, komputera do gier. Każdy, kto stanął przed takim wyzwaniem skompletowania i złożenia zestawu PC, zdaje sobie sprawę z tego, że do najprostszych ono nie należy. W tej grze gracze mogą badać i kupować wirtualne komponenty, aby zmienić moc i estetykę swojego komputera, a nawet rozpocząć własną działalność polegającą na budowaniu wirtualnych komputerów, wykonując kilka konkretnych zadań. Wszystkie komponenty dostępne w grze mają swoje realne odpowiedniki.

Ma to aspekt nie tylko rozrywkowy, ale i edukacyjny. PC Building Simulator ma na celu nauczyć nawet najbardziej początkującego użytkownika , w jaki sposób i w jakiej kolejności powinny być składane części komputera. Gra jest dostępna w ramach Xbox Play Anywhere, więc kupując ją na Windows 10, odblokujemy ja również na Xbox One.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/new-xbox-one-and-windows-10-game-teaches-players-how-to-building-their-own-gaming-pc

Polecamy również w kategorii Gaming