Swoim Cloudbookiem z Windows 10 Acer chce powalczyć z Chromebookami

Swoim Cloudbookiem z Windows 10 Acer chce powalczyć z Chromebookami

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
19:11
05.08.2015
0 komentarzy
1383 wyświetlenia

Od oficjalnego wydania Windows 10 minął już okrągły tydzień, a że producenci sprzętu otrzymali jego finalną wersję nieco wcześniej, dziś na rynek zaczynają powoli wkraczać nowe urządzenia z tym systemem. Jednym z producentów, którzy chcą spróbować swoich sił w sprzedaży komputerów z nowym Windows jest Acer. Firma przygotowała dla nas przystępne cenowo laptopy (zwane Cloudbookami), które dostarczane z systemem Windows 10 i dodatkowymi usługami mają stanowić mocną alternatywę dla Chromebooków.

Nowe Cloudbooki to modele z rodziny Acer Aspire One. Urządzenia te mają być dostępne w dwóch wariantach, 11- i 14-calowym, i nazywane są przez producenta odpowiednio Cloudbookiem 11 i Cloudbookiem 14. Oba urządzenia mają być dostępne w cenie poniżej 200 dolarów (odpowiednio 169 i 199 dolarów).

Obydwa modele dostarczane będą z procesorem Intel Celeron N3050 (2-rdzeniowy Airmont 1,6-2,16 GHz), grafiką Intel HD Graphics (12 jednostek wykonawczych, od 320 do 600 MHz) i 2 GB pamięci RAM. Różnica pomiędzy nimi sprowadza się do magazynu danych. Mniejszy model, który pojawi się na rynku jeszcze w tym miesiącu, zaoferuje od 16 GB do 32 GB przestrzeni, zaś większy, planowany na wrzesień, od 32 GB do 64 GB.

Urządzenia dostarczane będą z systemem Windows 10 w edycji Home, a wraz z nim klienci otrzymają roczną subskrypcję pakietu biurowego Office 365 Personal z dodatkową przestrzenią w chmurze OneDrive o pojemności 1 TB.

Czy Waszym zdaniem takim sprzętem, i przy takiej cenie, Acer będzie w stanie konkurować z Chromebookami firmy Google?


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor