Surface przynosi straty, ale Microsoft nie odpuszcza

Surface przynosi straty, ale Microsoft nie odpuszcza

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:37
07.05.2014
1 komentarz
1464 wyświetlenia

Choć linia tabletów Microsoftu nie zaczęła jeszcze generować zysku, firma nie poddaje się i rozszerza ofertę o nowe modele i technologie. W czerwcu czeka nas sporo nowości spod znaku Surface.

Surface Mini to dość nieuchwytne zjawisko. Tablet, o którym głośno zrobiło się ponad rok temu, nie ukazał się (jak wielu przypuszczało) jesienią. Teraz Microsoft zapowiedział konferencję z "Surface" w tytule - ma się ona odbyć 20 maja. Czy Surface Mini zostanie w końcu zaprezentowany? W sieci pojawiły się wycieki, które potwierdzają nie tylko Surface Mini, ale i zapowiadają kolejne niespodzianki. Z pewnością będzie na co czekać. Tymczasem podsumujmy, co wiemy o nadchodzącym tablecie. Surface Mini ma być wyposażony w rysik, przez co urządzenie stanie się przyjazne osobom, piszącym odręcznie. Jak głoszą wycieki, urządzenie "będzie wyróżniało się spośród mini-tabletów poprzez zaoferowanie bardzo dokładnego i wysoko jakościowego wsparcia dla notatek i integracji z OneNote".

Surface

Inne doniesienia mówią, że urządzenie będzie wyposażone w procesor Qualcomm Snapdragon, który będzie przeliczał zera i jedynki pod maską. Z kolei za interfejs użytkownika będzie odpowiadał oparty na architekturze ARM system Windows 8 RT. Urządzenie zostanie wyposażone w 8-calowy wyświetlacz ze wsparciem dla Full HD. Co jeszcze wiadomo o planach Microsoftu względem tabletów? Plotki wspominają nazwy i5 i i7. Nie jest jasne, czy chodzi o istniejące już urządzenia, czy Microsoft ma prawdziwego asa w rękawie, zdolnego zmienić linię Surface w prosperujący biznes.

Czy zyski ze sprzedaży Surface'ów przekroczą koszty jego produkcji i promocji? Już za 13 dni przekonamy się, co Microsoft ma do powiedzenia w kwestii tabletów. Prócz tego liczymy, że firma pomyśli też o kwestiach dostępności (poza granicami i w samym USA) i odpowiedniej ceny tabletu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/surface-mini-8in-arm-pen-support-and-coming-in-june

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

  • Mizman 14:04 08.05.2014

    Od miesiąca mam Surface 2. Bardzo dobry tablet. Wbudowana podstawka to mistrzostwo świata. Nie wyobrażam sobie teraz tabletu bez takiej podstawki. Szkoda, że nie ma oficjalnie Surface w Polsce i musiałem kupować na Allegro z zagranicy.

Skomentuj

Autor