Surface podwoił wyniki sprzedaży

Surface podwoił wyniki sprzedaży

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:51
24.01.2014
0 komentarzy
2105 wyświetleń

Tablety Surface cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród konsumentów. Nadal nie znamy dokładnej liczby jednostek, które trafiły do rąk użytkowników, mimo to Microsoft przedstawił sprawozdanie finansowe, które mówi jasno: sprzedaż tabletów została podwojona, a w ciągu dwóch ostatnich miesięcy sprzedano ich więcej, niż przez siedem miesięcy ubiegłego roku.

Jak niedawno pisaliśmy, możliwość zakupu Surface 2 w pewnych okresach graniczyła z cudem. Jak się okazuje, problemy z dostępnością faktycznie wynikały z tak dużego zainteresowania wśród klientów, że producent nie nadążał z ich dostawą. Dziś Microsoft opublikował sprawozdanie z ostatniego kwartału fiskalnego 2013 roku. Sprzedaż tabletów linii Surface w okresie od listopada do końca grudnia przyniosła firmie 893 mln dolarów zysku. To ponad dwa razy więcej, niż w poprzednim kwartale, w którym przychody ze sprzedaży Surface'ów wyniosły 400 mln dolarów. Dla porównania: w okresie od października 2012 r. do czerwca 2013 r. sprzedaż tabletów przyniosła gigantowi z Redmond "jedynie" 853 miliony dolarów.

Surface Pro 2 - źródło: pcworld.com

Możemy się tylko domyślać, jak wyglądałaby sprzedaż tabletów Microsoftu, gdyby nie kłopoty z produkcją i dostawą w ostatnich miesiącach. Jak wspominaliśmy wcześniej, Microsoft i inni sprzedawcy borykali się z niedostępnością towaru na półkach, odkąd w październiku ruszyła sprzedaż Surface 2 i Surface Pro 2. Sytuacja na rynkach zagranicznych również nie była kolorowa. W Polsce jedynie kilku sprzedawców posiadało w swojej ofercie najnowsze tablety, sprowadzone z USA. Na dzień dzisiejszy Microsoft Store ma w asortymencie jedynie Surface 2 32GB i Surface Pro 2 128GB. Pozostałe cztery modele są tymczasowo niedostępne.

Podwojone zyski ze sprzedaży drugiej odsłony Surface'a mają się jednak nijak do kosztów, związanych z promocją, rozwojem i produkcją tabletu. Surface kosztował Microsoft w ostatnim kwartale 932 miliony dolarów, a więc firma jest póki co stratna. Jeżeli problem z dostępnością tabletu w sklepach Microsoftu nie zostanie rozwiązany, Surface 2 może okazać się finansową klapą.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsofts-surface-revenues-and-unit-sales-surge-up-last-quarter-despite-shortages

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor