Surface Studio zaktualizowane pod kątem pracy z Xbox Wireless Adapter

Surface Studio zaktualizowane pod kątem pracy z Xbox Wireless Adapter

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
11:38
09.05.2018
0 komentarzy
437 wyświetleń

Surface Studio po kilku miesiącach doczekało się kolejnej aktualizacji oprogramowania. Zmiana jest jedna, ale będzie mieć znaczenie dla użytkowników bezprzewodowego kontrolera Xbox One, bo aktualizacja dotyczy urządzenia Xbox Wireless Adapter dla Windows 10 i jego usprawnionej współpracy właśnie z Surface Studio. Jest to pierwsza aktualizacja Surface Studio od początku stycznia tego roku i poza zmianami dotyczącymi kontrolera Xbox nie wprowadzana nic nowego.

Surface Studio zaktualizowane pod kątem pracy z Xbox Wireless Adapter

Oficjalna nazwa majowej aktualizacji Surface Studio to Xbox - Network adapters i oznaczona jest numerem 1.0.45.4. W changelogu na oficjalnej witrynie Microsoftu możemy przeczytać, że aktualizacja wprowadza większą stabilność pracy Xbox Wireless Adapter w Surface Studio. W tabeli zmian znajdziemy jeszcze informacje, że aktualizacja nie ma wpływu na wzrost bezpieczeństwa połączenia, wydajności czy czasu pracy baterii urządzenia. Warto dodać, że oprogramowanie Surface Studio nie jest aktualizowane zbyt często, bo poprzedni update miał miejsce na początku stycznia i wprowadzał poprawki związane z bezpieczeństwem urządzenia.

Xbox Wireless Adapter dla Windows 10 to urządzenie typu USB, które umożliwia połączenie bezprzewodowego kontrolera konsoli Xbox One z komputerami, laptopami i tabletami, pracującymi z systemem Windows 10 w wersjach 32 i 64 bitowych. Urządzenie zostało wprowadzone na rynek pod koniec stycznia tego roku i jak na razie dostępne jest tylko w Stanach Zjednoczonych. Xbox Wireless Adapter powstał z myślą o funkcji Remote play, umożliwiającej transmitowanie rozgrywki z konsoli na urządzeniach zewnętrznych. Dodatkowo sam kontroler Xbox One wykorzystuje niestandardową łączność bezprzewodową i połączenie go z urządzeniami innymi niż konsola Xbox One, wymaga posiadania takiego adaptera. Dopiero pad Xbox One Elite Controler został wyposażony w interfejs Bluetooth, ale ten jest znacznie droższy od standardowego.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://support.microsoft.com/en-us/help/4023490/surface-surface-studio-update-history

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor