Surface Studio wyprzedany! Pierwsze egzemplarze w 2017 r.

Surface Studio wyprzedany! Pierwsze egzemplarze w 2017 r.

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:03
31.10.2016
0 komentarzy
1296 wyświetleń

Październikowa konferencja Microsoft obfitowała w wiele zapowiedzi i wybiegających w przyszłość demonstracji, jednak największe wrażenie na widzach zrobił Surface Studio - potężny komputer All-in-One z wielkim ekranem dotykowym i zestawem nowych akcesoriów. Już podczas jego prezentacji Panos Panay (lider zespołu Microsoft Devices) zachęcał zainteresowanych do szybkiego zakupu w przedsprzedaży, gdyż pierwsza partia towaru jest mocno ograniczona. Przedsprzedaż wszystkich trzech wersji Surface Studio rozpoczęła się w dniu konferencji, 26 października 2016 r., i zakończyła w miniony weekend całkowitym wyprzedaniem towaru.

Urządzenie wejdzie na rynek w różnych konfiguracjach i odpowiadających im cenach:

  • 1 TB / Intel Core i5 - 8 GB RAM / 2 GB GPU - 2999 dolarów (ok. 11845 zł)
  • 1 TB / Intel Core i7 - 16 GB RAM / 2 GB GPU - 3499 dolarów (ok. 13820 zł)
  • 2 TB / Intel Core i7 - 32 GB RAM / 4 GB GPU - 4199 dolarów (ok. 16585 zł)

Ceny takiego zestawu mogą okazać się dla większości klientów zaporowe, jednak Microsoft nie ukrywa, że Surface Studio nie jest dla każdego. Urządzenie oferuje na tyle mocne podzespoły, że przeciętny użytkownik wykorzysta tylko niewielką ich część. Jak wskazuje nazwa zestawu i dewiza, według której Surface zamieni tradycyjne biurko w studio, komputer jest dedykowany głównie profesjonalnym twórcom, grafikom, producentom muzycznym, filmowcom, projektantom czy firmom potrzebującym wysokiej klasy komputera desktop, charakteryzującego się też nieprzeciętnym wyglądem i budową. Użytkownikom, dla których aż tak mocarne parametry nie są istotne, Microsoft poleca tańsze produkty, jak np. podstawową wersję Surface Book.

Wróćmy do tematu szybkiej wyprzedaży. Nie jest to sytuacja bez precedensu w historii Sklepu Microsoft. Pamiętamy dobrze historię z Surface Hub, który z powodu zbyt wielu zamówień (jak to tłumaczył Microsoft) wszedł na rynek z niemałym poślizgiem. Liczymy, że w przypadku Surface Studio to już sie nie powtórzy, a pierwsze egzemplarze trafią do odbiorców zgodnie z obietnicą, czyli na poczatku 2017 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.windowscentral.com/surface-studio-temporarily-out-stock

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor