Surface Studio 2 wyposażony będzie w procesor Intel 8 generacji?

Surface Studio 2 wyposażony będzie w procesor Intel 8 generacji?

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
13:52
04.04.2018
2 komentarze
793 wyświetlenia

Jedną z największych afer w świecie IT w ostatnich miesiącach było odkrycie 2 luk w zabezpieczeniach procesorów Intela. Mowa tu oczywiście o Spectre i Meltdown, których to naprawa skutkowała ogólnym pogorszeniem wydajności praktycznie każdego komputera, który wyposażono w system Windows 10 oraz dowolny procesor Intela, stworzony na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. W niektórych przypadkach mówiło się nawet o spadkach mocy rzędu 30%, co, jak łatwo przewidzieć, dało się odczuć nawet w przypadku podstawowych działań przeprowadzanych na komputerze dotkniętym problemem. Na szczęście najnowsze procesory Intela mają być wolne od problemów związanych z Meltdown i Spectre, dzięki czemu sprzęt z takimi procesorami powinien dysponować pełną mocą obliczeniową.

Intel

Wczoraj po raz pierwszy Intel zaprezentował swoje najnowsze procesory należące do 8 generacji, w tym również układy mobilne. Niestety, z powodu opóźnień w ich premierze (prawdopodobnie wynikłych z powodu naprawy wzmiankowanych luk bezpieczeństwa) powstał prawdziwy galimatias w rozpisce poszczególnych modeli, w którym wyjątkowo trudno się odnaleźć. Tym, co wyróżnia najnowsze modele CPU stworzone z myślą o komputerach mobilnych to zastosowanie w nich wbudowanego układu graficznego Iris Plus. Przyczyni się to do znacznego wzrostu wydajności w przypadku wykorzystania ich chociażby do edycji grafiki czy też po prostu gry.

Całkiem możliwe, że nowe układy trafią do najnowszych urządzeń z linii Surface. Wiele osób czeka na usprawnioną wersję Surface Laptop oraz Surface Pro, jednak najprawdopodobniej urządzeniem, które zobaczymy jeszcze w tym roku, będzie Surface Studio 2. Jakkolwiek by na to nie patrzeć, to właśnie w przypadku jego pierwszej wersji mówić możemy o niewystraczającej wydajności, co jest o tyle dziwne, że to komputer AiO, nie zaś klasyczny laptop (mimo to zastosowano w nim procesor mobilny).

Oczywiście są to tylko domysły, jednak wszystko wskazuje na to, że się sprawdzą. Koniec końców linia urządzeń Surface znana jest z wykorzystania najnowszych układów Intela, czego dowodzi chociażby Surface Book 2 z wbudowanym procesorem 8 generacji. Tak więc spodziewać się możemy w najbliższych miesiącach premiery nowego komputera All-in-One Microsoftu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/intel-brings-core-i9-to-laptops-announcing-new-h-series-u-series-and-desktop-chips

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

  • zakius 11:40 05.04.2018

    oby darowali sobie dysk hybrydowy i dali co najmniej chłodzenie pasywne, ale z procesorem H, R lub C

  • Amadeusz Labuda 11:46 05.04.2018

    Szczerze powiedziawszy najlepszym wyjściem (z perspektywy użytkownika) byłaby po prostu możliwość ewentualnej wymiany dysku i ewentualnie dorzucenia kości RAM, bez konieczności oddawania sprzętu do serwisu. Co do samego chłodzenia, dobrym rozwiązaniem byłoby to, co wykorzystuje się w GPU od lat - uruchamianie wiatraków tylko po przekroczeniu pewnej temperatury. Aż tak bardzo nie zależy mi na niewielkich gabarytów żeby żałować dodatkowego centymetra szerokości, w końcu Surface Studio to AiO, nie laptop ;)

Skomentuj

Autor