Surface Pro LTE już dostępny dla każdego w Microsoft Store

Surface Pro LTE już dostępny dla każdego w Microsoft Store

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
12:36
28.12.2017
0 komentarzy
913 wyświetlenia

Linia Surface Pro to bardzo wydajne, przenośne komputery, którym do pełni mobilności brakowało jedynie nieograniczonej łączności z Internetem. Każdy czekający z niecierpliwością na nowy model Surface Pro wreszcie się doczekał. Tydzień temu informowaliśmy o dostępności Surface Pro z modemem LTE w Microsoft Store. Jednak oferta ta dotyczyła tylko wersji biznesowych dla firm, niedostępnych na rynku detalicznym. Poza tym cały asortyment został bardzo szybko wyprzedany, o czym informował komunikat o niedostępności. Według zapowiedzi Microsoftu klienci indywidualni musieli czekać na nowe urządzenie do 2018 roku. Jednak klienci w USA dostali najwidoczniej spóźniony prezent świąteczny, bowiem Surface Pro LTE pojawił się w Microsoft Store, tym razem dostępny dla każdego..

Surface Pro LTE

Surface Pro LTE dostępny jest w dwóch wersjach – z procesorem Intel i5 4GB 128GB oraz i5 8GB 256GB. Łączność bezprzewodową zapewnia modem LTE Advenced Cat 9 o obsłudze 20 częstotliwości, co zapewnia niesamowitą jakość i moc sygnału.

Zaprezentowanie nowej kategorii urządzeń Always Connected PC, zapewniających stałą łączność z siecią i bardzo długi czas pracy na baterii, przyćmiło trochę premierę Surface Pro LTE. Teoretycznie nowy Surface zalicza się do owej kategorii. Jednak od zaprezentowanych niedawno urządzeń Asusa i HP różni się znacznie mocą obliczeniową, która jest o wiele większa, kosztem niestety czasu pracy na jednym ładowaniu.

Możliwe, że właśnie dlatego premiera nowego Surface przeszła bez większego echa, bo Microsoft postanowił skupić się na rynku biznesowym, dla którego wydajność jest kluczowa. Wydajność nie imponuje już klientom indywidualnym, bowiem nawet niskobudżetowe urządzenia potrafią bardzo płynnie działać. Zwłaszcza, jeśli głównym jego przeznaczeniem jest przeglądanie sieci i multimedia. Dla takich zastosowań to wydajność baterii, a nie procesora jest najważniejsza. Surface Pro, mimo że również zachwyca czasem pracy na jednym ładowaniu, na pewno będzie ustępować urządzeniom opartym na procesorach ARM Snapdragon. Mimo wszystko premiera nowego urządzenia Surface powinna cieszyć, a Microsoft na pewno szykuje dla nas o wiele bardziej spektakularne premiery w roku 2018.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/surface-pro-lte-now-available-to-corporate-customers/

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor