Surface Pro 5 z ekranem 4K jeszcze przed marcem?

Surface Pro 5 z ekranem 4K jeszcze przed marcem?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:13
31.12.2016
1665 wyświetleń

Surface Pro jest jednym z najcieplej przyjętych produktów Microsoft, trafiając jednocześnie w gusta konsumentów i klientów biznesowych. Licząca sobie już kilka lat kategoria tabletów konwertowalnych zaczęła przynosić zyski dopiero po trzeciej generacji, niemniej według ostatnich statystyk najczęściej użytkowany jest Surface Pro 4. Rosnąca popularność Surface w oczywisty sposób zachęca Microsoft do stworzenia kolejnej generacji Pro. A tej spodziewać się możemy już całkiem niedługo!

Mowa już nawet o pierwszym kwartale nadchodzącego 2017 roku. Informację podał Digitimes, chiński portal zajmujący się biznesem i ekonomią, powołując się na raport Economic Daily News (EDN). Otrzymał on informacje wskazujące, że producentem Surface Pro 5 będzie Pegatron. Firma działa w umowie z wydawcami, podobnie jak niesławny Foxconn, produkujący m.in. Macbooki, PlayStation, Wii, Xboksy, czytniki Kindle czy komputery dla Dell i HP.

Źródło: techradar.com

O czym jeszcze mówi raport? Piąta generacja Surface Pro ma być wyposażona w ekran ultra-HD (3840 × 2160p), co jest znaczącym krokiem naprzód w porównaniu do Surface Pro 4 (2736 × 1824p). Zmiana wpłynie więc również na zagęszczenie pikseli. PPI wzrośnie o 34% - z 267 do 358. Pojawiła się też wzmianka o magnetycznie ładowanym piórze Surface Pen.

Nieoficjalnie mówi się o wprowadzeniu SP5 na rynek w pierwszym kwartale roku kalendarzowego 2017, a więc najpóźniej w marcu. Data wygląda na nieprzypadkową, bowiem to właśnie wtedy Windows 10 ma otrzymać aktualizację Creators Update, mocno zorientowaną na twórcze wykorzystanie komputerów, tabletów i smartfonów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-surface-pro-5-could-arrive-before-march-may-have-4k-display

Polecamy również w kategorii Surface