Surface Pro 4 prawdopodobnie już z architekturą Skylake

Surface Pro 4 prawdopodobnie już z architekturą Skylake

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
14:49
26.07.2015
0 komentarzy
1298 wyświetleń

Mimo niewątpliwej porażki firmy Microsoft w sprzedaży pierwszej generacji tabletów marki Surface (strata finansowa na kwotę prawie miliarda dolarów), trzecia wersja tego produktu sprzedaje się już nadzwyczaj dobrze, przynosząc firmie również miliardowe, ale tym razem już zyski. Z powodu ogromnego zainteresowania tabletami Surface Pro 3 od kilku miesięcy nie tyle mówi się o, co właściwie oczekuje się już ich następcy, mimo że sam Microsoft nie ujawnił do tej pory żadnych, nawet wstępnych informacji na temat tego urządzenia. Jest jednak bardzo prawdopodobne, że firma specjalnie opóźnia premierę nowego Surface, by móc wprowadzić go na rynek już z nową architekturą procesorów Intela o nazwie Skylake, oparte na której układy spodziewane są na jesień bieżącego roku.

Zgodnie z opublikowanymi przez FanlessTech planszami informacyjnymi Intela, w stosunku do bieżącej generacji procesorów (Broadwell) Skylake zaoferować ma przede wszystkim o 30% dłuższy czas pracy urządzenia na baterii oraz o 41% bardziej wydajny zintegrowany z procesorem układ graficzny dziewiątej generacji. Mobilne wersje procesorów Skylake pod względem wydajności obliczeniowej mają być o około 10% do 17% szybsze, w zależności od konkretnej serii. O pozostałych zmianach w Skylake w stosunku do architektury Broadwell możecie przeczytać na zamieszczonych poniżej grafikach.


Jak zwykle, różnice w wydajności procesorów Skylake na tle rozwiązań opartych na architekturze Broadwell będą stosunkowo niewielkie, ale już przeskok z obecnego Surface Pro 3 z Haswellem na pokładzie do Surface Pro 4 z procesorem Skylake powinien być już odczuwalny. Nowa architektura pozwoliłaby ponadto na zastosowanie całkowicie pasywnych układów chłodzenia. A wszystko to oczywiście pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10.

Czy faktycznie Surface Pro 4 pojawi się na rynku z procesorami Skylake? Tego nie wiemy, ale najnowsze doniesienia wskazują, że premiera nowego tabletu miałaby odbyć się dopiero w październiku, a więc mniej więcej w tym samym czasie, co planowana premiera omawianych tu procesorów Intela.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor