Surface Pro 4 Type Cover z czytnikiem linii papilarnych

Surface Pro 4 Type Cover z czytnikiem linii papilarnych

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:56
26.10.2015
0 komentarzy
2228 wyświetleń

Dziś na rynek wszedł nowy tablet Surface Pro 4 i Surface Book, pierwszy pełnoprawny laptop w historii Microsoft. Specjalnie dla nowej generacji tabletu powstała także nowa generacja panelu klawiatury. Type Cover (podobnie jak nowa stacja Surface Dock) jest zgodny zarówno z Surface Pro 4, jak i jego starszą wersją Pro 3. To - jak dotąd - najbardziej zaawansowana klawiatura z rodziny Surface. Jest dostępna w różnych kolorach, posiada podświetlenie ułatwiające pracę przy zgaszonym świetle, oraz wbudowany czytnik linii papilarnych.

Surface Pro 4 Type Cover został - jak pisze Microsoft - całkowicie przeprojektowany. Jest lżejszy i cienszy od poprzedniej wersji, posiada usprawnienia stabilności magnetycznej oraz mechaniczną klawiaturę, w której zoptymalizowano przestrzenie między klawiszami. Trackpad uległ powiększeniu, co ma zapewnić większą precyzję nawigacji. Jedną z ciekawszych nowości jest funkcja logowania, wykorzystująca odcisk palca (Fingerprint ID). Użytkownik może przechowywać wszystkie hasła w Microsoft Passport, zaś odcisku palca używać za każdym razem, gdy chce zalogować się do urządzenia, pobrać aplikację ze Sklepu lub wykonać inną czynność, wymagającą autoryzacji. Funkcja jest oczywiście zgodna z systemem Windows Hello w Windows 10. Magnetyczna stabilizacja, o której wspomnieliśmy, oznacza możliwość ustawienia klawiatury pod dogodnym kątem. Panel z łatwością łączy się z tabletem, co tworzy doświadczenie pracy z laptopem. Surface Pro 4 Type Cover można też ustawić odwrotnie, rozkładając oba elementy, jak otwiera się gazetę. Wówczas klawisze stają się nieaktywne, by uniknąć przypadkowego pisania. Gdy zaś zamkniemy nasz "laptop", klawisze działają jak tarcza, chroniąca ekran przed uderzeniami i zarysowaniami.

Type Cover

Specyfikacja techniczna nowego Type Cover prezentuje się następująco:

  • Waga: 292 g
  • Kompatybilność: Surface Pro 4, Surface Pro 3
  • Wymiary 295 x 216 x 4,65 mm
  • Kolory: czarny, czerwony, niebieski, jasnoniebieski, morski, onyksowy (czarny) w wersji z czytnikiem
  • Trackpad: Precision trackpad (PTP), wsparcie dla gestów i 5-punktowego multidotyku, prawy przycisk myszy
  • Klawiatura: QWERTY, inteligentne klawisze, pełen szereg funkcyjny (F1-F12), dedykowane klawisze skrótów Windows, obsługa multimediów, regulacja jasności
  • Czujnik: akcelerometr

Type Cover

Surface Pro 4 Type Cover jest już dostępny w przedsprzedaży - można go zamówić w Sklepie Microsoft. Cena urządzenia wynosi 129 dolarów, zaś wersja z czytnikiem fingerprint ID kosztuje 159 dolarów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://microsoft-news.com/microsoft-surface-pro-4-type-cover-with-fingerprint-id-now-available-for-pre-order-for-159/

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor