Surface Pro 3 także do zastosowań muzycznych

Surface Pro 3 także do zastosowań muzycznych

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:11
25.10.2014
0 komentarzy
1419 wyświetleń

Microsoft promował dotychczas Surface Pro 3 jako laptop/tablet dla studentów i profesjonalistów. Teraz firma pragnie zachęcić producentów muzycznych, którzy za pomocą 12-calowego ekranu dotykowego mogą kontrolować oprogramowanie typu DAW.

"Większość muzyki, jaką słyszymy w samochodzie, w filmach i w naszych urządzeniach, została stworzona przy użyciu mocnego oprogramowania muzycznego - wszechstronnych i konkretnych programów pokroju Pro Tools, Ableton Live, Cubase, Reason, Sibelius czy Finale. Muzycy uwielbiają Surface Pro 3, gdyż wspiera wszelkie narzędzia, pozwalające na tworzenie muzyki, pozostając w formie przenośnej, która umożliwia podróżowanie z nimi, gdziekolwiek chcemy. Mogą pisać pełne partytury dla orkiestry dzięki narzędziu Sibelius, siedząc na strychu, nagrywać wirtualne instrumenty w Abletonie Live, jadąc pociągiem, czy miksować ścieżki w Pro Tools w studio. Surface to potężne mobilne studio muzyczne, które podróżuje z muzykiem wszędzie, gdzie zabierze go muzyka." - pisze Microsoft.

Na powyższym nagraniu zobaczymy, w jaki sposób wykorzystać ekran dotykowy w Surface Pro 3 do operowania w programie Reason 8. Oczywiście lista programów DAW nie zamyka się na powyżej wymienionych przez Microsoft. Użytkownicy ekranów dotykowych mogą także tworzyć w obecnie najpopularniejszym kombajnem studyjnym pod Windows - FL Studio. Powstał nawet portal, dedykowany produkcji muzycznej w Surface Pro 3. Surface Pro Audio dokładnie opisuje i prezentuje, jak wykorzystać możliwości sprzętowe Surface'a w zastosowaniach studyjnych.

Czy producenci zaczną masowo migrować do środowiska Surface? Microsoft ma taką nadzieję, dlatego często podkreśla możliwości dotykowe Surface Pro 3, których brak w popularnych w tej dziedzinie iMacach. Więcej o produkcji muzycznej w Surface Pro 3 znajdziemy także na oficjalnym blogu Surface.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.windowscentral.com/microsoft-promotes-surface-pro-3s-musical-software-tool-support

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor