Surface Pen otrzyma specjalną stację dokującą, która poszerzy jego zastosowanie

Surface Pen otrzyma specjalną stację dokującą, która poszerzy jego zastosowanie

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
13:13
22.08.2017
0 komentarzy
1186 wyświetleń

Rozwój współczesnej technologii jest efektem mozolnego ulepszania istniejących już wcześniej rozwiązań, zwykle krok po kroku. Doskonałym tego przykładem jest akcesorium, które właśnie opatentował Microsoft. Służć ma ono jako swego rodzaju stacja dokująca dla rysika Surface Pen, który dzięki niemu spełni rolę kontrolera podobnego do joysticka, co z kolei otworzyć może nowe drogi rozwoju dla tego typu urządzeń.

Jedna z grafik dotyczących patentu

Wraz z premierą najnowszego urządzenia linii Surface, czyli Surface Pro, Microsoft stworzył nową i dużo bardziej responsywną wersję oferowanego przez siebie stylusa. Jedną z największych zmian które go dotknęły, było poszerzenie spektrum w jakim mierzy siłę nacisku. Raczej za dodatek uznaje się na ogół oferowaną przez najnowszy Surface Pen funkcję tilt, służącą do mierzenia kąta nachylenia rysika względem podłoża. Niemniej, są to jedynie zmiany dotyczące samej konstrukcji urządzenia, nie zaś sposobu jego wykorzystania. Ten zaś może się niebawem zmienić, bowiem jeden z najnowszych patentów Microsoft pozwoli na przekształcenie rysika w kontroler typu joystick. Początkowo może się to nieco kojarzyć z zastosowaniem wyłącznie w grach, nic jednak bardziej błędnego – rozwiązanie to użyteczne będzie zwłaszcza operatorom robotów oraz zautomatyzowanych wycinarek i innego ciężkiego sprzętu sterowanego zdalnie. Oczywiście konieczne będzie do tego specjalne oprogramowanie, jednakże ujrzy ono światło dzienne prawdopodobnie wkrótce po ukazaniu się na rynku omawianej stacji dokującej. Sam mechanizm w niej wykorzystany jest dosyć skomplikowany – opiera się na przylegających do rysika elektrodach, reagujących nawet na najdrobniejszy ruch. Oczywiście nie będzie to w żaden sposób niebezpieczne dla użytkownika.

Opisany paten zdecydowanie należy do najciekawszych które zdobył w ostatnim czasie Microsoft. Zakładając, że korzystające z jego założeń urządzenie okaże się praktyczne i dokładne, prawdopodobnie zrewolucjonizuje podejście do stylusów – urządzenia uznawane dotychczas za akcesoria, doczekają się własnych dodatków. Najpewniej jednak na sam gotowy do sprzedaży produkt przyjdzie nam sporo poczekać, bowiem przed Microsoftem jeszcze sporo pracy nad innymi, niemniej rewolucyjnymi urządzeniami.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.freepatentsonline.com/y2017/0192538.html

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor