Surface Mini znów w produkcji, Surface Pro 2 znika z półek

Surface Mini znów w produkcji, Surface Pro 2 znika z półek

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:59
07.07.2014
0 komentarzy
1397 wyświetleń

Surface Pro 3 zdążył już wywołać niemałą furorę, a tymczasem w jego cieniu nadal kryje się wielki (mały) nieobecny - Surface Mini. Urządzenie, "uśmiercone" w ostatniej chwili ma wrócić do gry i szybciej, niż się spodziewamy, trafić na rynek.

Na początku maja Microsoft rozesłał do mediów tajemnicze zaproszenie na "małe zebranie", co wywołało całą falę spekulacji. Planowana premiera Surface Mini została w ostatniej chwili odwołana - jak się później okazało - z powodu zbyt mało "wyróżniającego się" na tle rywali wizerunku Surface Mini. Doniesienia mówią, że Microsoft wyprodukował 20 000 sztuk urządzeń, nim jego premiera została wstrzymana. Dziś grupa @evleaks ujawniła, że produkcja znów ruszyła, a Mini trafi na półki sklepowe już tego lata.

Koncept, facebook.com/phonedesigner

Z drugiej strony nieco dziwna sytuacja spotkała Surface Pro 2. Jak donosi WPCentral, sklepy Microsoft Stores odsyłają "dwójki" wraz z akcesoriami z powrotem do bazy. Jest to o tyle dziwne posunięcie, że jeszcze w zeszłym miesiącu Surface Pro 2 zaliczył sporą obniżkę cen. Pro 2 ma być dostępny w limitowanym nakładzie jedynie w wybranych, fizycznych sklepach Microsoftu. Sytuacja na rynku polskim powinna jednak pozostać bez zmian - posunięcie Microsoftu nie ma wpływu na obrót Pro 2 w zewnętrznych punktach detalicznych.

Wygląda na to, że Microsoft mocno skupia się na promocji swojego najnowszego tabletu, powoli deprecjonując jego poprzedników. Z cienia wychodzi też Surface Mini - ciągle niezapowiedziany, choć "omyłkowo" potwierdzony tablet, który ma szansę przyczynić się do długo wyczekiwanego sukcesu linii Surface.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsofts-surface-mini-back-in-production

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor