Surface Dial 2 czeka na zapowiedź

Surface Dial 2 czeka na zapowiedź

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:04
17.09.2018
436 wyświetleń

2 października odbędzie się wydarzenie Microsoftu w Nowym Jorku, na którym gigant zamierza oficjalnie zaprezentować odświeżone urządzenia linii Surface. Nieoficjalnie mówi się o odświeżonym Surface Laptopie z procesorem Intela ósmej generacji, LTE w Surface Go, ulepszeniach dla Surface Pro 2017, zestawie słuchawkowym Surface czy Surface Phone, choć ten ostatni nie ma zbyt wielkich szans na wyjście z cienia przed końcem tego roku. Microsoft ma jeszcze w zanadrzu inne urządzenie, które może pokazać.

Surface Studio w parze z Surface Dial to zdaniem niektórych ostateczny dowód na to, że zespół designerów Microsoftu wzbił się na wyżyny estetyki i innowacji, do tej pory wiązane tylko z Apple. Naturalne jest, że firma będzie podążać tą drogą. Oprócz wymienionych we wstępie możliwości od wielu miesięcy przewija się również temat Surface Studio 2, czyli drugiej generacji pierwszego i jedynego All-in-One w portfolio Microsoftu. Najważniejszym dodatkiem dla niego jest właśnie Dial. O ile na temat Studio 2 nie pojawiły się ostatnio żadne wiarygodne przesłanki, o tyle innowacyjne pokrętło dało o sobie znać za sprawą zgłoszonego do FCC urządzenia.

Surface Dial 2

Kilka dni temu przez certyfikację Federalnej Komisji Łączności przeszło nowe urządzenie Microsoftu. Jest to akcesorium Bluetooth o tymczasowo dobitnej nazwie Bluetooth Accessory with Bluetooth Function. Nie wiadomo jeszcze, czy Microsoft zastosuje takie innowacje, jak wyświetlacz OLED, manipulację 3D czy dodatkowe przyciski. To, co widzicie na grafice na samej górze, jest niestety tylko wizją artystyczną. Microsoft może też w końcu zrealizować patent kałamarza dla Surface Pen, czyli stacji dokującej, ładującej pióro światłem.

Jeśli popuścimy wodze fantazji, jak autor powyższej wizualizacji, możemy wyobrazić sobie dodatkowe funkcje nie tylko Surface Dial, ale i Surface Studio 2. To na przykład modularna budowa, pozwalająca obok ekranu dołączyć panele dotykowe, czy też nowe akcesoria Bluetooth, takie jak fizyczna linijka, która współpracuje z piórem i ekranem.

O tym, czy wspomniane spekulacje okażą się słuszne, dowiemy się już za nieco ponad dwa tygodnie, kiedy to odbędzie się owo tajemnicze wydarzenie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-may-dazzle-us-soon-with-updated-surface-dial-2/

Polecamy również w kategorii Surface