Surface Book wystąpi w piątym sezonie Doliny Krzemowej

Surface Book wystąpi w piątym sezonie Doliny Krzemowej

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
00:53
28.03.2018
0 komentarzy
566 wyświetleń

Lokowanie produktu nie jest zbyt częstą praktyką Microsoftu, jednak firma ma już na swoim koncie parę dealów z w telewizją i NFL. Wygląda na to, że produkty Giganta znów ujrzymy na małym ekranie, a dokładniej w serialu Dolina Krzemowa, którego piąty sezon staruje już za kilka dni. Firma promować w nim będzie Surface Booki. Nie jest to pierwsze zetknięcie Microsoftu z filmem. Jak wyglądało to wcześniej?

Dolina Krzemowa

Piąty sezon serialu komediowego o kulisach pracy w Dolinie Krzemowej (Silicon Valley) rozpocznie się w najbliższą niedzielę i prawdopodobnie dość szybko zobaczymy w nim sprzęt spod szyldu Surface. Choć nie jest to pierwszy raz, kiedy Microsoft wybrał program telewizyjny, by lokować swoje produkty, to Dolina Krzemowa wydaje się do tego idealnym nośnikiem, jako że traktuje o najnowszych technologiach i stanowi rodzaj satyry na całe środowisko. Mamy więc tematykę bardzo zbliżoną do tego, co reklamować będzie Microsoft.

Nie jest jednak tak, że Surface Book kradnie całe show. Urządzenie będzie się wprawdzie przewijać w różnych miejscach, ale pojawią się też MacBooki, które są chyba nieodzownym rekwizytem każdego amerykańskiego filmu. To więc, czy Microsoft rzeczywiście nie zadbał o wyłączność, czy może pojawienie się Surface'ów jest inwencją wyłącznie twórców serialu, pozostaje na razie niewiadomą. Wiemy na razie tyle, że marketing jest dobrze przemyślany - w końcu Silicon Valley oglądają tabuny „świadomych” konsumentów technologii.

O nieco innym spotkaniu Microsoftu z kinematografią pisaliśmy niedawno w kontekście netfliksowej produkcji Czarne Lustro. Nie ma tu wprawdzie istniejących produktów Giganta - serialowa wizja jest zbieżna raczej z jego planami na przyszłość. Jeśli chcecie sobie to bardziej zobrazować, zapraszamy do lektury i... seansu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/silicon-valleys-fifth-season-sees-cast-using-surface-book-on-screen/

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor