Surface Book jako platforma do produkcji muzycznej

Surface Book jako platforma do produkcji muzycznej

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:03
12.09.2016
0 komentarzy
1290 wyświetleń

Microsoft co pewien czas przedstawia sylwetki twórców i wyjątkowych indywidualności, którzy w swej pracy sięgają po produkty firmy. Dziś możemy przywołać postać Nate'a Marsa, producenta muzycznego, projektanta dźwięku, a także konsultanta marketingowego. Łącząc zamiłowanie do muzyki i technologii, wykorzystuje on Surface Book w swoich licznych projektach. Sprawdźmy, jak pierwszy laptop od Microsoft sprawdza się w domowym czy profesjonalnym studiu muzycznym.

Najpierw jednak kilka słów wstępu. Kim jest Nate Mars? To producent i technolog muzyczny, działający w Nowym Jorku. Wydaje on swoją muzykę w kilku labelach, a niektóre z jego utworów są licencjonowane na potrzeby filmów i TV. Prócz nagrywania i aranżacji Nate pracuje jako konsultant marketingowy i strategiczny. Od kilku lat pracuje jako dyrektor marketingu w szkole produkcji muzycznej i DJ'ingu Dubspot. W branży technologicznych startupów współpracował m.in. z twórcami platform Splice i SpaceoutVR. Nate wyprodukował kilka unikalnych podkładów dla zespołu Surface, które to były prezentowane na festiwalach w USA i Kanadzie. Surface Book otrzymał od firmy Microsoft, by korzystał z niego do produkcji muzyki oraz demówek.

"Jedną z moich ulubionych rzeczy, związanych z tworzeniem na Surface Book, jest to, że twoje oprogramowanie po prostu otwiera się i możesz dotrzeć do każdego z parametrów szybciej, niż gdybyś potrzebował kombinacji klawiszy lub mapował parametry w kontrolerze MIDI. Dane było mi też uruchamiać pełny zestaw do grania na żywo na raz z wizualnym komponentem na tym samym komputerze połączonym z projektorem i wszystko działało gładko" - opowiada producent. Na pytanie, z jakiego oprogramowania korzysta, odpowiada: "DAW-y takie jak Bitwig i Ableton Live świetnie współpracują z Surface. Fascynujące jest używanie programów do tworzenia muzyki, które są zoptymalizowane pod kątem interakcji dotykowej i mają potężny procesor, który odpala wszystko".

Nate Mars przyznaje, że z muzyką ma do czynienia od dziecka, a jego przygoda z produkcja zaczęła się od dziecięcego magnetofonu i keyboardu Casio. Później w jego ręce wpadł 4-ścieżkowy magnetofon oraz elektryczny bas. W porównaniu z urządzeniami analogowymi "technologie pokroju Surface wciąż wyłaniają się [jako coś nowego], czyniąc proces nagrywania jeszcze łatwiejszym i bardziej zabawnym". Producent korzystał w swojej karierze z wielu stacji muzycznych (DAW) i rozwiązań pokroju Logic Pro, Ableton Live i Push 2. Obecnie w swoim studio korzysta głównie z Bitwig i Ableton Live, które uruchamia na Surface Book.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/devices/2016/09/09/meet-surface-user-nate-mars-music-producer-sound-designer-and-content-creator/

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor