Surface Arc Mouse, czyli nowa mysz w stajni Microsoft

Surface Arc Mouse, czyli nowa mysz w stajni Microsoft

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:48
02.05.2017
0 komentarzy
1881 wyświetlenie

Microsoft wystartował dziś z przesprzedażą Surface Laptop - urządzenie można już zamówić na terenie Polski. Konferencja #MicrosoftEDU była praktycznie w całości poświęcona nowej edycji systemu, Windows 10 S, a punktem kulminacyjnym była właśnie prezentacja laptopa. Gdzieś w tle można było jednak ujrzeć zupełnie nową mysz. Okazuje się, że także ona trafiła już do przedsprzedaży. Poznajcie Surface Arc Mouse!

Surface Arc Mouse nie należy mylić z istniejącymi modelami Microsoft Arc Mouse (także w wersjach Touch/Bluetooth), bowiem jest to zupełnie nowy produkt, choć pod pewnymi względami może przypominać poprzedniczki. Nowa mysz jest "szczupła, lekka, gotowa do podróży" i - jak mówi Microsoft - "została zaprojektowana, by zapewnić wygodę naszym dłoniom". Podobnie jak wcześniejsze modele z serii Arc, mysz jest całkowicie płaska, gdy przenosimy ją w torbie. Możemy ją jednak szybko rozłożyć, by przybrała charakterystyczny zakrzywiony kształt. Prócz oszczędności miejsca przy przenoszeniu ma to dodatkową zaletę - złożona mysz zostaje wyłączona, przez co oszczędzamy baterię.

Mysz wyposażono w prawy i lewy przycisk, aczkolwiek te pozostają ukryte pod jednolitym panelem dotykowym. Nie ma też widocznego pokrętła - w rzeczywistości cała 'klikalna' powierzchnia jest zarazem touchpadem, który pozwala przewijać zawartość zarówno wertykalnie (jak w tradycyjnych myszkach z rolką), jak i horyzontalnie. Surface Arc Mouse do działania wymaga interfejsu Bluetooth 4.0 i współpracuje z systemami Windows 10, 8.1 i 8. Zasięg bezprzewodowy wynosi 10 metrów przy otwartych przestrzeniach lub 5 metrów w środowisku biurowym. Zasilanie bateryjnie (2xAAA) zapewnia do 9 miesięcy pracy.

Surface Arc Mouse jest już dostępna w przedpsrzedaży (na terenie USA) w trzech wariantach kolorystycznych: burgundowym, kobaltowym niebieskim oraz jasnoszarym. Wszystkie korespondują pod tym względem z Surface Laptop. Cena urządzenia to 79,99 dolarów (ok. 307 zł). Podobnie jak w przypadku laptopa, myszy trafią do nabywców 15 czerwca tego roku. Na razie nie wiadomo, kiedy Microsoft ruszy ze sprzedażą na rynku polskim. Na polskiej stronie Sklepu Microsoft znajdują się wprawdzie myszy z serii Arc Mouse, jednak żadna z nich nie jest oznaczona logo Surface.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-unveils-new-7999-surface-arc-mouse-in-three-colors-pre-orders-now-open

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor