Strumieniowanie gier z Xbox One dostępne dla wszystkich w Windows 10

Strumieniowanie gier z Xbox One dostępne dla wszystkich w Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:57
18.07.2015
2 komentarze
1865 wyświetleń

Microsoft od wielu miesięcy podkreśla, że jego poszczególne działy pracują ze sobą bliżej, by powiązać ze sobą większość usług i stworzyć dla nich jednolite jądro dla wielu platform. Chyba nie trzeba dodawać, że w centrum tego wszystkiego stoi Windows 10. Od dłuższego czasu wiadomo, że nowy system umożliwi strumieniowe przesyłanie gier z Xbox One do Windows 10 na PC czy tablecie. Dziś - jeszcze przed oficjalną premierą nowego systemu - ta funkcjonalność stała się ogólnodostępna.

Funkcja streamingu została publicznie uruchomiona w połowie czerwca. Dotychczas mogli z niej korzystać jedynie uczestnicy programu Xbox One Preview. Dzisiaj ograniczenie te zostało zdjęte, o czym informuje Microsoft: "Zgodnie z zapowiedziami z zeszłego miesiąca, zamykamy poglądowy [etap] funkcji strumieniowania gier w Xbox One i rozszerzamy jej dostępność dla wszystkich, którzy posiadają Xbox One oraz PC lub tablet z Windows 10. Oznacza to, że możecie wybierać gry spośród waszej wspaniałej biblioteki Xbox One i zagrać w nie na waszych PC z Windows 10, gdy nie znajdujecie się przy waszej konsoli".

XONE/WIN10

Microsoft zaktualizował także aplikację Xbox da Windows 10. Poniżej przytoczymy zestawienie najważniejszych nowości:

 • Czat grupowy został włączony. Od teraz można rozmawiać z wieloma znajomymi jednocześnie.
 • Aplikacja automatycznie rozpozna gry ze Sklepu Windows i umieści je w zakładce 'Moje gry'. Trafią tam również starsze tytuły spoza Sklepu.
 • Poprawiona zakładka domowa zapewnia dostęp do strumieniowanych gier, ostatnio uruchamianych gier, oraz pokazuje powiązane tytuły.
 • Pojawiła się możliwość zmiany Awatara lub zdjęcia gracza, a także inne opcje personalizacji.
 • Udostępnianie klipów z gier oraz zrzutów ekranu stało się łatwiejsze.

Do Xbox w Windows 10 zawitał również poradnik, dzięki któremu nowi użytkownicy mogą szybciej odnaleźć się w środowisku aplikacji. Mówi on m. in. o profilu, systemie osiągnięć czy innych funkcjonalnościach. Dzisiejsza aktualizacja - zwłaszcza w kontekście streamingu - stanowi bez wątpienia ukłon w stronę miłośników doświadczenia PC, którzy chcieliby pograć w ekskluzywne dla Xbox One tytuły na swoich maszynach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/game-streaming-from-xbox-one-enabled-and-more-update-to-xbox-app-for-windows-10

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

 • Krik Daglas 17:22 18.07.2015

  Można grać jak się nie posiada konsoli i kupować gierki na tej aplikacji do windows 10? Bo jak nie to jest to tylko ciekawostka.

 • KS 12:23 20.07.2015

  Póki co nie ma takiej opcji -- wymagana jest konsola

Skomentuj

Autor