Strumieniowanie gier pomiędzy konsolą a PC będzie działać w obie strony

Strumieniowanie gier pomiędzy konsolą a PC będzie działać w obie strony

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
18:10
29.07.2015
0 komentarzy
1647 wyświetleń

Członkowie zespołu Xbox pracują obecnie nad dwukierunkowym strumieniowaniem gier pomiędzy konsolą Xbox One a komputerem PC. Jak na razie w ramach wprowadzonego dziś na rynek systemu Windows 10 możliwy jest wyłącznie streaming gier w jedną stronę - z konsoli na komputer.

Jak ujawnił w niedawnym wywiadzie dla The Verge Phil Spencer, czyli obecny szef działu Xbox w Microsoft, jego zespół chciałby rozszerzyć możliwość strumieniowania gier z konsoli Xbox One na PC także i w drugą stronę. Dzięki temu moglibyśmy nie tylko grać na komputerach w gry dedykowane platformie Xbox, ale też uruchamiać na konsoli gry przeznaczone na platformę PC. Osiągnięcie tego rodzaju spójności pomiędzy obiema platformami z pewnością będzie bardzo trudne w realizacji. Choć zespół ma świadomość, że w tym celu będzie musiał wyposażyć Xboksy w pełne wsparcie dla myszy i klawiatury, pracownicy wydają się być bardzo zdeterminowani, by osiągnąć ten cel.

Zdaniem Spencera największym problemem w tym projekcie będzie określenie poziomu przepustowości wymaganej do przesyłu strumieni zakodowanych gier. Strumieniowanie z konsoli na PC jest znacznie prostsze, gdyż firma doskonale wie, czym w takiej sytuacji dysponują użytkownicy. Kodowanie gier po stronie PC będzie dużo większym wyzwaniem, jednak to tylko dodatkowo motywuje cały zespół.

Z uwagi na złożoność tego projektu na końcowy produkt przyjdzie nam z pewnością trochę poczekać. Na razie więc cieszmy się z tego, co już mamy, bo niewątpliwie możliwość strumieniowania gier z konsoli Microsoftu na pecetowy zestaw gamingowy już samo w sobie jest niezwykłym osiągnięciem.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor