Streaming z Xbox One do PC już możliwy dzięki Windows 10

Streaming z Xbox One do PC już możliwy dzięki Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:00
16.06.2015
1 komentarz
2512 wyświetlenia

Już przed kilkoma miesiącami Microsoft zapowiedział, że Windows 10 posiądzie możliwość uruchamiania gier wprost z Xboksa One. W ramach minionej już konferencji E3 firma wprowadziła te plany w życie. Od dziś użytkownicy poglądowego Windows 10 mogą uruchamiać na swoich PC-tach tytuły z Xbox One.

Z nowo uruchomionej funkcjonalności skorzystać dziś mogą jedynie uczestnicy programu Xbox One Preview. Jak się do tego zabrać? Microsoft opublikował zestaw pytań i odpowiedzi, które wyjaśniają kilka istotnych szczegółów. Warto tu podkreślić, że nie wszystkie tytuły będą obsługiwane przez streaming. "Większość gier na Xbox One będzie można strumieniować. Kilka wyjątków stanowią tytuły dla Kinect i gry wymagające specjalistycznego sprzętu. [Tytuły te] nie będą wspierane przez PC" - tłumaczy Microsoft. Twórcy gier, o ile sobie tego zażyczą, również będą mogli wyłączyć opcję streamingu dla swoich produkcji. Jak dotąd (co całkiem zrozumiałe) żaden z wydawców nie zdecydował się na takie posunięcie.

XONE/WIN10

Windows 10 będzie oferować wsparcie dla trybu gry wieloosobowej oraz czatu głosowego. Jakie będą ograniczenia? Strumieniowane z konsoli gry wymagają użycia kontrolera Xbox One, jako że mysz i klawiatura nie będą wspierane. Podobnie w przypadku usług Twitch i GameDVR, które - jak pisze Microsoft - będą wyłączone z powodu "ograniczeń technicznych". Inne ograniczenia dotyczą samej konsoli: nie będziemy mogli oglądać TV z jej poziomu podczas strumieniowania zawartości do Windows 10.

Na początku roku mówiło się jeszcze, że w tytuły z Xbox One będzie można grać przy pomocy klawiatury i myszy. Dziś okazuje się, że (przynajmniej na razie) nie jest to możliwe. Więcej o integracji Xbox One z Windows 10 usłyszymy już niebawem, jako że pierwsza wersja beta nowego systemu dla tej konsoli ukaże się po wakacjach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10-you-can-now-stream-games-from-xbox-one-to-your-pc

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • sm 15:14 16.06.2015

    Czyli będziemy mogli sobie strumieniować grę z konsoli do komputera i dalej na ekran tak jak obecnie z konsoli na ekran TV. Czy tylko ja widzę tu niedorzeczność? Nie lepiej dodać do konsoli obsługę myszy i klawiatury?

Skomentuj

Autor