Streaming gier z Xbox One także w Windows 10 Mobile

Streaming gier z Xbox One także w Windows 10 Mobile

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:26
30.05.2016
0 komentarzy
1903 wyświetlenia

Streamowanie gier z Xbox One na dowolne urządzenie z Windows 10 jest jedną z ciekawszych funkcji, jakie zostały wprowadzone do konsoli w zeszłym roku. Microsoft od dawna pracuje nad różnymi technikami strumieniowego przesyłania danych z gier, by możliwe było ich uruchamianie nawet na bardzo słabych urządzeniach. Jedynym warunkiem jest szybkie łącze internetowe i... właściwa technologia. Ta już najwyraźniej została odnaleziona, bowiem Microsoft przygotowuje użytkowników Windows 10 Mobile na nadejście streamowania gier wprost z konsoli.

Informacje o nowej funkcji napływają z wielu źródeł. Przykładowo, użytkownik serwisu Reddit, eric5949, zauważył w nowej kompilacji Windows 10 Mobile Insider Preview pojawienie się opcji "zagraj z konsoli" zamiast "zagraj na konsoli". Jedno słowo robi tu wielką różnicę! Po wybraniu opcji użytkownik otrzymuje komunikat: "Nie możemy streamować z twojej konsoli. Spróbuj ponownie później". Microsoft nie potwierdził, ani też nie zaprzeczył funkcji streamowania z Xbox One na platformę mobilną, niemniej jednak pojawienie się takiej opcji (choć pozbawionej jeszcze funkcjonalności) właśnie teraz wskazywałoby na kolejną nowość w ramach Windows 10 Anniversary Update.

Jak właściwie przejść do takiej opcji? Jest ona w pewnym sensie ukryta. Gdy ktoś wyśle do nas wiadomość z Xbox One, dołączając zrzut ekranu z gry, możemy kliknąć jej nazwę. Wówczas przejdziemy do strony, która przypomina Sklep Windows, lecz nieco się różni. Pojawia się na niej opcja "zagraj z konsoli". Gdy ją wybierzemy, po kilku sekundach otrzymamy wspomniany komunikat o niepowodzeniu. Niewykluczone, że wczesny dostęp do streamingu otrzymają Insiderzy jeszcze przed "rocznicową" aktualizacją Windows 10, która obejmie także smartfony. W tym wydaniu jest ona szerzej znana jako Redstone 1.

13 czerwca tego roku Microsoft po raz kolejny wystąpi na targach E3. Jak głoszą nieoficjalne doniesienia, firma zaprezentuje nowy sprzęt, związany z Xbox One. Bardzo możliwe, że zobaczymy też pokaz streamingu gier na jednym ze smartfonów Lumia.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/xbox-one-game-streaming-could-be-coming-to-windows-10-mobile

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor