Streaming dla wszystkich. Beam zintegrowany z Windows 10 w Creators Update

Streaming dla wszystkich. Beam zintegrowany z Windows 10 w Creators Update

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:24
26.10.2016
0 komentarzy
1617 wyświetleń

Pierwsza z trzech części konferencji już za nami. Poznaliśmy dobrze wszystkie nowości w Windows 10 zorientowane na 3D. Teraz czas na drugi punkt programu, a mianowicie na świat gier. Na scenę ponownie wkroczył Terry, by wprowadzić widownię w tematykę nowoczesnego gamingu. Terry na scenę zaprasza Jenn McCoy z działu Xbox, która opowie więcej na temat nowości w Creators Update.

Jenn przedstawi dziś trzy zapowiedzi związane ze światem gamingu. Zaczniemy od broadcastingu. Jenn podkreśla, że współcześnie coraz więcej graczy spędza czas na nadawaniu poprzez streaming swoich gameplayów, a ich widownię liczyć można w milionach. To dobry sposób, by poznać grę przed jej zakupem czy podszkolić swoje umiejętności. Broadcasting staje się też coraz bardziej popularną platformą rozrywki.

Jako przykład widzimy broadcast z gry Forza Horizon 3 jednego z przyjaciół Jenn. Jest to streaming w serwisie Beam, który pozwala oglądać i dokonywać interakcji. Po kliknięciu przycisku można dać graczowi sugestie za pomocą głosu. Warto dodać, że Beam został niedawno przejęty przez Microsoft, o czym pisaliśmy już szerzej.

Czas na zapowiedź - w Creators Update każdy może nadawać streaming, ponieważ Beam zostanie wbudowany w Windows 10. Wystarczy przy włączonej grze użyć skrótu Win + G, by włączyć panel z paskiem gry, kliknąć ikonę nadawania i... gotowe!

Jenn mówi też o wsparciu dla PC, smartfonów i konsol Xbox z Windows 10. W dalszej części tej prezentacji usłyszymy też o zjawisku e-sportu i poznamy dwie kolejne zapowiedzi związane z grami.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/octoberevent

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor