Stream Deck, czyli rozwiązanie idealne dla użytkowników platformy Mixer

Stream Deck, czyli rozwiązanie idealne dla użytkowników platformy Mixer

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
11:18
23.11.2017
0 komentarzy
1714 wyświetlenia

Coraz większe znaczenie w branży rozrywkowej zyskuje ostatnimi czasy e-sport, czyli wszelkiej maści turnieje w których przeciwko sobie stają gracze toczący pojedynki na wirtualnym polu bitwy. Oczywiście przynosi to ogromne zyski, liczone już zasadniczo w milionach dolarów co oczywiście spowodowało powstanie zupełnie nowego zjawiska. Chodzi tu o streamowanie, czyli transmisję rozgrywki za pomocą Internetu wprost na ekrany oglądających. Niegdyś zarezerwowane było to wyłącznie dla e-sportu, jednak z upływem czasu potrzebna technologia uległa ulepszeniu, dzięki czemu możemy skorzystać z niej bez problemu nawet w domowym zaciszu. Pojawienie się w ostatnim czasie platformy strumieniowania Microsoftu nazywanej Mixer sprawiło zaś, że transmisja wyczynów graczy stała się jeszcze prostsza w obsłudze. To z kolei otworzyło zupełnie nowy sektor rynku, bazujący na sprzedaży akcesoriów właśnie dla nich – za doskonały przykład posłużyć może Stream Deck, który niedawno otrzymał kolejną porcję opcji powiązanych z platformą streamingu Mixer.

Stream Deck

Urządzenie o którym mowa jest wręcz genialne w swojej prostocie. Zasadniczo jest to panel zawierający 15 przycisków, podłączany do komputera za pomocą kabla USB przez co przypomina nieco niewielką klawiaturę. Po odpowiednim skonfigurowaniu, wciśnięcie dowolnego z przycisków wywoła określoną akcję – może być to chociażby wysłanie wcześniej napisanego tweeta. Oczywiście głównym przeznaczeniem Stream Deck jest wzbogacenie transmitowanej zawartości, przy czym sprawdza się to genialnie – korzystając z niego do wyświetlenia mema czy animacji nie będzie już potrzebne tworzenie skomplikowanych (i często zawodnych) skrótów klawiszowych. Na plus należy tu zaliczyć również fakt, że przyciski wyświetlają na niewielkim ekraniku miniaturę przypisanej funkcji dzięki czemu trudno o pomyłkę podczas jej aktywacji. Wraz z najnowszymi aktualizacjami, panel zyskał także bardzo ciekawą opcję – może on wyświetlać między innymi liczbę osób aktualnie oglądających transmisję na platformie Mixer. To oczywiście nie wszystkie z ostatnich nowości przygotowanych z myślą o niej, jednak pozostałe skupiają się głównie na obsłudze czatu i powiązanych z nim specjalnych funkcji. Samo omawiane urządzenie kosztuje obecnie około 150 dolarów.

Fakt istnienia urządzenia tego typu świadczy o tym, że platformy streamingowe w dalszym ciągu się rozwijają. Dotyczy to zwłaszcza rozwiązania Microsoftu, bowiem w porównaniu do swojej konkurencji jest ono jeszcze świeże. Czy doczekamy się momentu, w którym Mixer dorówna popularnością najbardziej popularnemu tego typu serwisowi, czyli Twitch? Jest to całkiem możliwe, jednak nim to nastąpi miną jeszcze długie lata…


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.elgato.com/en/gaming/stream-deck

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor